Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit csinálnak a magasabb...

Mit csinálnak a magasabb rangú katonák? Hogyan osztják a parancsot? Mennyi embernek? Hogyan ellenőrzik? Kin keresztül megy a parancs?

Figyelt kérdés
Szabadidejükben mit csinálnak? Mennyi szabad idejük van? Pl ha valahol máshol állomásoznak pl: amerikai katonák Irakban és hasonló országokban a múltban akkor ott mekkora a legnagyobb rangú katona?

2020. ápr. 16. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Mit csinálnak: vezényelnek, irányítanak, feladatokat oldanak meg, jelentéseket olvasnak és írogatnak, beosztástól, alakulattól, feladattól is függ. Mást csinál egy lövészzászlóalj-parancsnok bevetés közben és mást egy légiszállító ezred parancsnoka, s megint más egy hajóraj kötelékparancsnoka.


Parancskiosztás: azaz parancsközvetítés, szóban-írásban-elektronikus eszközön stb. a feladathoz illeszkedően. A parancsközvetítés rendszere szabályozott pont azért hogy az utasítások, iránymutatások, parancsok a "címzettekhez" biztosan odaérjenek - gyorsan, torzulás nélkül, hatékonyan.


Hány embernek: általában a közvetlen alárendeltekkel, vagy az alárendelt magasabbegység parancsnokával közlik, de mivel parancsnokként a teljes alakulat parancsnoka akár közvetlenül is kiadhat bárkinek parancsot ha épp' arra van szükség.


Szabadidejükben pont azt csinálják mit az egyszeri "közkatona", a családjukkal vannak, vagy a hobbijaikkal foglalkoznak.


Szabadidő: szolgálattól, bevetéstől függ. Mo-n az éves szabadságot jogszabály szabályozza.


Legmagasabb rangú tiszt külszolgálatban: akit odavezényelnek, függ a kontingens nagyságától is. Irakban mindkét intervenció idején tábornok volt a főparancsnok.

2020. ápr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen leírtad mind azt amit tudni akartam :)
2020. ápr. 16. 13:37
 3/5 anonim válasza:
Arra érdemes figyelni, hogy a katonáknak rendfokozata van, nem rangja. Megköveznek érte.
2020. ápr. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
utolsó tényleg??? ":D katonát írtam nem pedig magyar honvédséget...! a magyar honvédségről még csak szó sem volt valamint ki is írtam példának az amerikai katonákat... a világ minden egyes tájékán rang fokozat van csak itt van rendfokozat... ":S ezzel is tisztában kellene lenni!
2020. ápr. 28. 17:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Én női katona vagyok. Hadnagy is.Ahogy az első válaszoló leírta:vezényelnek,feladatokat oldanak meg stb...

Én hadnagy ként:nekem van egy csapatom akikkel tethelyelre megyünk,papírmunkát olvasunk... Most a kórházakban segítünk. De szokott olyan lenni mikor gyermekotthonban segítünk vagy ahol tudunk!

Nyugodtan írhatsz privátba,ha szeretnél!

Remélem azért tudtam segíteni!!!

2021. dec. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!