Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A II. vh. Végén Budapest...

A II. vh. Végén Budapest Ostromának, az itteni csatározásnak mi értelme volt mikor már nyilvánvaló volt mindenkinek hogy győztek?

Figyelt kérdés
"Budapest 102 nap múlva adta meg magát. A védők mintegy ötven napig álltak ellen a szovjetek ostromának" miért? nem annyira mindegy volt már akkor?
2020. ápr. 21. 01:52
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
A szovjet hadifogság nem volt éppen egy vakáció. Mellesleg a Rákosi rendszer rémlik? nem véletlenül tört ki az 56 forradalom sem
2020. ápr. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Semmi.

Csak beteg elmék nem hajlandóak felismerni és elismerni a vereséget, további kínokat, halált és pusztítást hozva a saját és más népekre.

Az első világháborúban a központi hatalmak csapatai mindenütt idegen országok földjén álltak, saját területet sehol nem veszítettek. Ennek ellenére felmérték a reménytelen helyzetüket. Szaddam Husszein 1991-ben szó nélkül hajlandó volt elismerni vereségét amikor kiverték Kuvaitból. Teljesítette is az Nemzetközi erők követeléseit (habár ezt kicsit nem hitték el neki).


De egy Adolf Hitler ehhez a felismeréshez kevés volt, képes lett volna elpusztítani saját népét is.

2020. ápr. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Katonailag, stratégiailag semmi, csak elodázta a véget, miközben odadobott egy várost csatatérnek + pár százezer ember életét. A háború már rég elbukott, egyesek szerint a '44-es Normadiai partraszállással, mások szerint a '42-es Sztálingrádi vereséggel, mások szerint már '41-ben amikor nem tudták bevenni Moszkvát és az orosz nyersanyag, ipari és emberfölény érvényesülni tudott.


A védők - mármint az egyszeri katona - kényszerpályán voltak, hadifogság, vagy kitartani. A vezetők meg végrehajtották a parancsot, már nem volt hova visszavonulni, bíztak benne hogy a Dunántúli offenzíva majd megtöri az ostromgyűrűt. Amikor látták hogy az offenzíva elakadt csak akkor kezdtek el a kitörésen gondolkozni (Hitler parancsa ellenére).

2020. ápr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Hát nem tudom. Ha én lettem volna a várban, és az opció az, hogy vagy helyben lemészárolnak a szovjetek vagy elvisznek hadifogolynak a Szovjetunióba (ami halál csak később), akkor én is inkább megpróbáltam volna kitartani, hátha valami történik időközben. És igen, én is valószínűleg megpróbáltam volna kitörni egy idő után. Inkább az, mert van kb. 1% esély a túlélésre, ha véletlenül nem találnak el. Ha maradok és betörnek a vár alagútjaiba, tuti kampó.
2020. ápr. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Részben nem volt sok választás, mivel az erősebb szövetségesünk így döntött. Fel lehetett volna lázadni ellenük, de inkább velük szimpatizáltunk, mint a szovjetekkel. Másrészt vannak, akik inkább harcolnak és meghalnak, ha kell, mint hogy veszteség érje őket, pl. megerőszakolják a nőket. Még ha így is, úgy is ez lesz a végeredmény. Esély pedig mindig van.

Az is megnyugtató gondolat, hogy a kommunista SZU lakossága kb. 27 millióval csökkent a harcok miatt.

2020. ápr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
A német-magyar hadvezetés félt az oroszoktól, mint a tűztől. Egyrészt az igazságtalan háború, másrészt az orosz földön elkövetet gyalázatos bűntettek miatt. Ezért kellett a csóró katonának kitartani a legvégsőkig. Ugyanez vonatkozott a német katonákra is.
2020. ápr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Igazságtalannak éppen nem nevezhető a kommunizmus elleni harc. Ezt valahol talán a kommunisták is tudták.
2020. ápr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
Érdekes, hogy mindenki elsírja magát, amikor Dobóról és a várvédőkről tanul az iskolában, de ha közelmúltról van szó, akkor Dobó egy szívtelen náci.
2020. ápr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%

Dobó egy igazságos ügyértharcolt és egyáltalán nem volt reménytelen a helyzete (úgy emlékszem mintha meg is nyerték volna a csatát)


Ezt összevetni egy területszerző kísérlettel, amibe belebuktunk, majd csak azért is csináljuk, holott már kész tény volt a végeredmény....

2020. ápr. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!