Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Most, hogy van ez a járványhel...

Most, hogy van ez a járványhelyzet, egyesek miért akarják a sorkatonaságot visszaállítani? Ezek ennyire betegek?

Figyelt kérdés
2020. máj. 9. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A miniszterelnök ígért egy teljesíthetetlent (mint szokta), most próbálják magyarázni, hogy értette. Egyébként a "katonaság" nem sorkatonaság. Arról szó sem esett.
2020. máj. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%

Már előbb is kellett volna. Meg kell védenünk a határainkat, ez vitán felül áll. Az eddigi kormányok szégyene, hogy még mindig nem tettek semmit.


Ezen felül az ifjuság nevelése is fontos feladat. Elég csak rájuk nézni... Ilyen egy homokos gyökér bandát még nem hordott a hátán a föld. Nem vagyok öreg, de azért az én fiatalkoromban ilyen nem volt. A honvédségnél még a züllöttebbek is megtanulták a rendet, nem volt ez a minden nap drogozás meg diszkóba járkálás.

2020. máj. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

"A honvédségnél még a züllöttebbek is megtanulták a rendet, nem volt ez a minden nap drogozás meg diszkóba járkálás."


Azért sokat elmond, hogyha megtanulni megtudták, de gyereknek átadni már nem. Ilyenek inkább ne is vállaljanak vagy ha van akkor vegyék el tőlük.

2020. máj. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 SzittyaWarrior lvl99 ***** válasza:
83%
A magyar egy beteg és begyepesedett társadalom. Már időtlen idők óta mániájuk ez a sorkatonásdi.
2020. máj. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem a hivatalos politikára gondoltam, mert ott semmilyen szinten nem merült fel. Akár itt, ezen a fórumon, de több embertől is hallottam hasonló véleményeket. Őket sem értettem. Most is azt kérdezem: Mi az a probléma, amit kizárólag a sorkatonaság tud megoldani?
2020. máj. 9. 20:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

" Mi az a probléma, amit kizárólag a sorkatonaság tud megoldani?"


A verzió: Aki nem állt őrségben télen mínusz 10 fokban az nem férfi.


B verzió, ami szerintem reálisabb: Szülőként csak hárítanák a felelősséget, hiszen ők ezeket nem tanítják meg majd az iskola, meg a hadsereg viselkedni tanítja őket.

2020. máj. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem látom az összefüggést. Aki katonaviselt, az minden esetben normálisabban viselkedik, mint aki nem volt katona?


Akit érdekel a katonai a pálya, az menjen oda szerződésesnek. Akit meg nem, azt meg nem kell rákényszeríteni. Az életből fölöslegesen elfecsérelt x hónap, ez a sorkatonaság röviden és tömören.

2020. máj. 9. 20:32
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

"Nem látom az összefüggést. Aki katonaviselt, az minden esetben normálisabban viselkedik, mint aki nem volt katona?"


Nem csak te, de egyesek ebben a hitben ringatják magukat.

2020. máj. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na meg főleg az, hogy milyen idegbeteg kiképző őrmesterek dirigáltak a sorkatonáknak... Azoktól várta valaki, hogy rendet vagy fegyelmet tartsanak? Biztos mindegyik idegbajos lecsúszott alkesz lett mikor kikerült a honvédségtől.
2020. máj. 9. 21:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért, miért?

Világos: ha lesz sok sorkaton, akkor, ha látnak egy elvetemült vírust, menten szitává lövik. (:DDD)

"A honvédségnél ... nem volt ez a minden nap drogozás"

Azért a viet-namos veteránok, ha elõbb nem, leszerelés után nem vetették meg a drogot. Persze, a pszihiátriai károsodás miatt.

2020. máj. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!