Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van lehetőségem folytatni az...

Van lehetőségem folytatni az edzésemet katonai alapkiképzés alatt?

Figyelt kérdés
Május 18-án vonulok be a Bakony laktanyába Várpalotára kiképzésre. Van egy napi rutinom, 4:30-as keléssel és reggeli futással. Nem szeretnék megválni tőle mert rengeteget segít minden téren. Lesz lehetőségem ezt folytatni?
2020. máj. 12. 05:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Majd ott tesznek rola, hogy leszokjal a megszokasaidrol. De semmi vesz arrol is gondoskodnak majd, hogy mozogj eleget ... a reggeli futas es torna pl. ott is napi reggeli rutin (csak utana meg el kell menni 20km eroltetett menetre, teljes menetfelszerelesben) :) ... utana mehetsz egy kis gazkamra gyakorlatra ... piheneskent megpucolhatsz par mazsa krumplit a konyhan, vagy fogkefevel felsuvickolhatod az egesz korletet (es megegyszer!). :D


NEEEM! Csak vicceltem :) Valojaban reggel villasreggeli van a reten, utana egy kellemes seta alatt megismerkedtek a tereptargyakkal, ebed utan csendespiheno es utana jonnek a masszor csajok ...


"dolgozo nepet szolgalom!" :)

2020. máj. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
79%
Minek vonulsz bel ilyen helyre?
2020. máj. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem hiszem hogy lesz rá lehetőséged. A katonaság nem az egóról szól, meg a külön napirendről. Képzeld már el, hogy ott mindenkinek lenne egy külön napirendje, meg edzésterve. :D Akkor az már nem laktanya lenne, hanem wellness hotel. :D
2020. máj. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Kizárt dolog. 4:30-kor már az ő 'edzésüket' csinálod, ami mellett a sajátod ugróiskolának fog tűnni.

Ott nincs különcködés. El sem tudom képzelni, miért megy valaki ilyen helyre, de hát te választottad. Akkor megszoksz vagy megszöksz. Ez van.

2020. máj. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl valószínű... alapból ki leszel téve olyan fizikai, szellemi megterhelésnek hogy nem fog eszedbe jutni a reggeli futás (ettől még nem kell bef...sni nem gyenguszra akarják küldeni az embereket, hanem az állóképességüket és mentális tűrőképességüket növelni).


Egyébként nem is nagyon fér bele a kiképzés "alapfilozófiájába" hogy valaki különcködjön. A te rutinod a sereg rutinja és punktum! Meg kell szokni a kötöttségeket, ez a parancsvégrehajtásra történő mentális rávezetés egyik alapja.

Nem kell egyébként aggódnod a fizikális állóképességed miatt - tenni fognak róla, hogy megőrizd, utána ha lement a kiképzés a szolgálati helyen már lesz lehetőséged a saját rutinod kialakítására.

2020. máj. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mikor van ott az ébresztő, de ha korábban fel akarsz kelni és futni egyet szerintem senki nem szól bele, max csodálkozni fognak. Vagy később a szabadidődben.
2020. máj. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Januárban már voltam alapkiképzésen, csak félbe szakadt, szó nincs ilyenről, hogy félnék vagy akármi, ez előtt 5 évig versenyszerűen kajakoztam, és aki ismeri a sportágat, tudja, hohy 5 év után akaratlanul is brutális állóképességre tesz szert az ember. Tudom milyen a kemény fizikai igénybevétel, ebbe éltem. Apum is katona volt, és ő is csinálta a "hivatalos" ébresztő előtt a saját edzéseit. Akik itt a különcködédést írták, nyugodjanak meg, tudom hogy működik a honvédség, szükségtelen bemutatót tartani róla. Az utolsó válaszolónak külön köszönet, én is így gondolom, de hátha van valaki aki esetleg csinálta már így.
2020. máj. 12. 09:24
 8/15 A kérdező kommentje:
5-ösnek is külön köszönet a rendes, tartalmas válaszért.
2020. máj. 12. 09:25
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha tényleg így lenne, nem itt kérdeznél.

Úgyhogy ez csak egy felvágós "én nagyon bírom az edzést, erősebb vagyok, mint bárki" kamu.

2020. máj. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy erősebb vagyok mint bárki? Van egy erős fizikumom amit egy adott sportágank köszönhetek. Ha ennyire nem megy a szövegértés vagy nem tetszik valami akkor akár tovább is lehet állni törzsfőnök úr.
2020. máj. 12. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!