Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Manapság mennyire éri meg...

Manapság mennyire éri meg katonának menni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 17 éves vagyok jövőre érettségizek, egyébként valószínűleg simán bejuthatnék egyetemre, megvan a nyelvvizsgám, az átlagom 4.4 körül van mindig gimiben. A gimi ahová járok az ország legerősebb gimijei közt van, de mégis elgondolkodtam hogy jelentkezzek katonának. Van értelme 18 évesen érettségivel bevonulni a seregbe?

2020. máj. 27. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
nincs értelme de ha azt szeretnéd csinálni nyugodtan csak a fizu lessz kevés
2020. máj. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Csináld meg az egyetemet! Utána, ha a végzettséged hasznos a katonaság számára, tisztként kezdheted a pályafutásod. Ha mindenképp hivatásos katona szeretnél lenni, akkor a nemzetvédelmi egyetemet ajánlom.
2020. máj. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Itthon nem éri meg katonának menni, viszont a NATO-nál már elég szépen fizetnek (de veszélyesebb is). Viszont oda nem vesznek fel akárkit.
2020. máj. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat.

#3 ez a NATO-s ez hogy működik? Amit a 2-es válaszoló írt nemzetvédelmi egyetem, ha azt pl elvégezném utána lehet jelentkezni megadott feltételekkel? Vagy ahhoz még előtte szolgálni kell x évet?

2020. máj. 27. 13:04
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Tisztkent bármikor megéri.
2020. máj. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Magyarország is NATO tag... ergo egyből NATO seregben fogsz szolgálni :)

A Nemzetvédelmi Egyetemnél automatikusan "felszerelsz", nem kell előtte sehol szolgálni.

2020. máj. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Átlagos hétköznapi bakának a legkevésbé sem éri meg.
2020. máj. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%
Ha szereted, hogy más mondja meg, hogy mikor mit csinálj, belevághatsz. Krőzus nem leszel, de talán megélsz belőle.
2020. máj. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
3. vagyok - a NATO hivatásos katonákat alkalmaz, amihez alapvető a Nemzetvédelmi Egyetem, szóval ha az megvan, beszélsz 1-2 nyelvet, akkor az egyetem elirányít majd.
2020. jún. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!