Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Honvédségnél bevonuláskor...

A Honvédségnél bevonuláskor milyen védőoltásokkal látnak el, név szerint?

Figyelt kérdés

Az oltóanyagok érdekelnek, hogy mi ellen kapjuk.

Agyhártyagyulladás, mumpsz megvan, de vagy 6-ot kaptunk.



2020. máj. 27. 16:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak tetanusz ellen kaptunk. De az még a múlt rendszerben volt.
2020. máj. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Elméletileg kellett hogy kapjál róla igazolást, hogy milyen oltásokat kaptál meg, mert az oltóanyagnak hivatalos azonosítószáma van és az is személyre szólóan kellett hogy rá legyen írva az orvosi kartonodra.

Ha van ügyfélkapud akkor beléphetsz vele az egészségbiztosítás oldalára és ott szerepelnie kellene hogy milyen ellátásban részesültél (ha ma kaptad az oltást akkor még nem). Mumpsz ellen már kaptál védőoltást kiskorodban, nem adnak újra.

2020. máj. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi lettem és próbáltam megtalálni a választ, de addig jutottam, hogy már 7 éve sem tudtak válaszolni rá.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellata..

2020. máj. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ha sikerül kiderítened, kérlek írd meg ide is mert érdekelne a válasz!

Szükséged lesz rá hogy tudd, mert ha külföldre utazol akkor azokat a védőoltásokat már nem kell megkapnod amiket most beadtak. De talán a legegyszerűbb ha megkérdezed egy orvostól a seregben.

2020. máj. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Miéet kapna egy sima belföldi, gyalogos, közkatona bármilyen extra oltást? Aki külföldre megy, az más tészta, az az oda adott országba szükséges oltásokat kapja meg.
2020. máj. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

#5 Tényleg kapnak oltásokat, benne van a honvédelmi törvényben is hogy XY rendeli el a bevonuláskor kötelező védőoltások körét blablabla. Csak mindenhol ugyanezt írják le és sem a Honvédelmi minisztériumnak, sem a Honvédségnek, sem az egészségügynek a honlapján nem találtam meg hogy MILYEN oltásokat adnak be.

Más az amikor valaki külszolgálatra megy, olyankor adják a különleges oltásokat, de a frissen bevonultaknak is adnak párat. Nagy valószínűséggel közte van az agyhártyagyulladás elleni komplex oltóanyag, az influenza elleni védőoltás, de többet nem találtam róla. Mindenhol csak ugyanazt a törvényi szöveget ismételgetik.

A védőoltások között jó pár van amit speciálisan munkakörhöz kapcsolódóan szoktak beadni, mint a kullancs elleni oltás vagy a hastífusz.

2020. máj. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
12%
Bróm az biztos van.
2020. máj. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

#7 A bróm nem védőoltás. Régen használták, egyszerűen belekeverték az ételbe (italba), a bróm egy szimpla elem, folyékony ráadásul.

Oltásként megölne.

2020. máj. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 TheSoldier ***** válasza:
100%

Manapság 4-et adnak. mumpsz,agyhártyagyulladás,tetanusz, a 4-et most nem tudom,de utána nézek,és később megírom.

Illetve bentléted alatt is kapsz különböző oltásokat,mint pl az influenza elleni.

2020. máj. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek, ment az up!
2020. máj. 29. 05:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!