Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Bokatörés után önkéntes...

Bokatörés után önkéntes tartalékosság? Felejtős?

Figyelt kérdés

Igazából már régen lemondtam a katonaságról, mert van gerincferdülésm+ csontosodás, és akkor nem vettek fel.

De pár éve ugye nagyon rámentek a toborzásra, és akkor már szólt egy illető (hivatásos), hogy talán lehetne próbálkozni, de akkor ez kimaradt.


Mostanában azonban foglalkoztat a gondolat újra, de 4< hónapja kitörtem a bokám, csúnyán. Műteni kellett meg fémek. Ezeket persze kiveszik, de nem tudjuk még, h mennyire jön helyre a lábam. Gyógytornász szerint műtött lábhoz képest "jól néz ki". Igaz, hozzátette, hogy egészségeshez sehol nincs.


Vélemények, esetleg tapasztalatok?



2020. júl. 3. 13:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már törve itt-ott (elég csúnyán), egy év után már egész jól mozogtam, de a 100%-ot (vagy ahhoz közelit) két év volt mire elértem.

Neked most az a legfontosabb, hogy nyomd végig a gyógytornát, utána úszás, kerékpár, futás, sport, szedd vissza az erőnlétedet. Utána majd jelentkezel egy toborzóirodában és eldöntik.

2020. júl. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező, jelen esetedben ha szeretnél a hadsereghez kerülni, az ÖTT formát tudom neked ajánlani, mivel ott nincsenek nagy szigorú követelmények, de megkapod azokat a szükséges képzéseket amelyekkel ÖTT katona tudsz lenni. A fizikai képzés során annyi dolgot tudsz megcsinálni, amennyire képes vagy, és ne aggódj, nem fognak veled 3 ezer métert lefuttatni meg 100 fekvőt megcsináltatni. Az ÖTT leginkább azoknak jó, akik nem, vagy nem képesek hivatásos vagy szerződéses szintig kerülni, viszont szeretnék megismerni a honvédség világát, és igenis személy véleményem szerint tisztelet illet minden olyan önkéntes tartalékost, akik önkéntes alapon vállalják a haza védelmét. Sajnos arra azonban számolnod kell, hogy amellett, hogy a civil szférában egyesek lenézhetnek mert katona vagy, a hivatásos és szerződéses állományúak nagyrésze (( tisztelet a kevés kivételnek )) nagyon lenézi az önkéntes tartalékosokat, ezt sajnos én tapasztaltam is, de engem nem érdekel. Neveztek már civil bohócnak, meg örömkatonának, üdvhadseregnek is, de nem érdekel mit gondolnak, ha szivatni mernek, akkor jelented az elöljáródnak a dolgot aki hidd el intézkedni fog. Ne érdekeljen, hogy a szivatást egy őrmester vagy egy aranyvállapos őrnagy követte el, neve kint van, jelented a dolgot. Nem születik mindenki katonának, ahogy se rendőrnek, se tűzoltónak. Tudod, a magyar már csak egy irigy és veszekedős fajta, tudni kell megvédeni önmagadat. Hozzáteszem csodálkoznak, hogy alig akar valaki jönni katonának, ha az emberek nagy része lekezelő, irigy és gonosz, persze, hogy elmegy a kedve az ilyentől..


Üdvözlettel: egy ÖTT katona.

2020. júl. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!