Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az MH a mostani terepmintát...

Az MH a mostani terepmintát mióta használja? És a közeljövőben várható újítás e téren?

Figyelt kérdés
[link] erre gondolok
2010. aug. 3. 01:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom de már nem sokáig fogja használni...


mer ezt is betiltják... tudod a szokásos félelmet kelt

2010. aug. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 vzs ***** válasza:
100%
hivatalos megnevezése 90M hadi (gyakorló) öltözet, ahol 90 1990-et jelenti. Mondjuk a képen látható zubbony lehet, hogy már a 2000M változat ezek között csak anyagvastagságban van különbség. (színben mminimális)
2010. aug. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Hogy mióta használják nem tudom. De a közeljövőben akkor fog változni,ha egy Fideszes-gyártónak kell a megrendelés.
2010. aug. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyes helyekről azt hallottam, hogy célszerű lenne változtatni, mégpedig a békalencsés terepszínre, másik nevén FLECKTARN-mintázatra, állítólag ugyanis jobb rejtést biztosít, mint ez az erdei terepszín, amit most használnak. De hogy várható-e újítás, nem tudom.
2010. aug. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

1:1990 óta

2:Nem, mert a pénzes politikusok le se szarják


Utolsó válaszolónak: A Flecktarn jó minta, de akkora előnye azért nincs a magyar mintához képest (ami tulajdonképpen egy évtizedes nemzeti minta, úgy mint a németeknél a flecktarn, vagy a briteknél a DPM, ezért inkább maradnia kéne). Inkább digitalizálni kéne a mostani mintát, vagy a Multican színeire cserálni, mint ahogy a britek tették a DPM-jeikkel.

2010. aug. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kéne megváltoztatni ezt az általános mintázatot a hadseregben mivel elsősorban szerintem a magyar terepviszonykhoz tervezték, úgy mint a Honvédséget is aminek benne van a nevében, hogy mi a feladata elsősorban. Meg amúgy is minden terepre más más minta a megfelelő és olyan ruhát lehetetlen készíteni amelyik minden terepen egyformán jóól szolgálna. Egy példa: az Afganisztáni vagy Iraki terepen egy ilyen egyenruha teljesen használhatatlan.
2010. aug. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!