Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hitler öngyilkosságakor...

Hitler öngyilkosságakor voltak más magas rangú katonai vezetők a környezetében, vagy addig már messze ment onnan mindenki? hogy fogadhatták a hírt akkoriban?

Figyelt kérdés
2020. júl. 29. 00:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Eva Braunnal volt együtt. Közös öngyilkosságot követtek el. Tehát a Vezérkarból nem volt senki a közvetlen közelükben.
2020. júl. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
De magában az épületben szerintem ott voltak.
2020. júl. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Örülhettek, lásd Walküre hadmüvelet és az addig többi sikertelen puccs kisérlet.
2020. júl. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bormann és Goebbels volt a bunkerben Hitler öngyilkosságakor. Goebbels május 1-én, Bormann május 02-én lett öngyilkos.
2020. júl. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hiába a német precizitás már akkor is megvolt, mindent jól megszerveztek előre... Mondjuk ettől még nem a kedvenc külföldi nemzet számomra.
2020. júl. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Voltak, ld. a #4-es hozzászólását. Nézd meg a Bukás c. filmet (ingyen fent van egy csomó videomegosztón). Bár dramaturgiai túlzások vannak benne itt-ott, de a főbb szálakban eléggé történelemhű, s mindent összevetve elég jó film.


A hírt hogy fogadták: ki így, ki úgy, a bunkerben lévőkön kívül amúgy sem nagyon tudtak róla mások. A "közvélemény" nem szerzett róla tudomást csak utólag.

2020. júl. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!