Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A világtörténelem során miért...

A világtörténelem során miért mindig akkor törtek ki hatalmas háborúk amikor jobboldali kormányok kerültek hatalomra sok helyen?

Figyelt kérdés

#háború, jobboldal
2020. aug. 14. 18:13
1 2
 1/11 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
92%
Sztálin lájkolja a kérdésed
2020. aug. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Napóleon pl. jobboldali lett volna? Azt se tudták mi az.
2020. aug. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 kürasszír ***** válasza:
85%

Ezt honnan veszed? Egyáltalán nem igazolja a történelem.


Maga a "jobboldal" fogalma is csak a nagy francia forradalomtól értelmezhető.


Az I. világháború kitörésekor például Oroszországban, a német Császárságban és az Osztrák-Magyar Monarchiában a tényleges hatalom nem a kormányok, hanem az uralkodók kezében összpontosult.



A másik két érintett, demokratikus berendezkedésű nagyhatalom esetében pedig nem jobboldali kormányok voltak hatalmon, Franciaországot szocialista, Nagy-Britanniát pedig liberális kormány vezette.

2020. aug. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kürasszír ***** válasza:
88%

Tudták mi a jobboldal, a fogalom a nagy francia forradalom óta létezett.


A Napóleon képviselte ideológiát, a bonapartizmust egyértelműen jobboldalinak tekinthetjük.


Napóleon monarchiát, császárságot vezetett be Franciaországban a köztársaság helyett, újra létrehozta a nemességet és abszolút uralkodóként kormányzott, rendszere autoriter, tekintélyelvű és militarista. Ezek jobboldali vonások.

2020. aug. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Neurotech ***** válasza:
100%
Jól beszél a kérdező, Magyarországon 1943ig baloldali közlekedés volt. 43'ban jobboldali lett a vezetés 44ben be is jöttek a németek. Majd az oroszok...
2020. aug. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a világtörténelemben egészen a közelmúltig (pár száz év annak számít a több ezer éves történelemben) nem létezett olyan hogy jobboldali, baloldali vagy bármilyen oldali kormányok lettek volna, mert a világtörténelem döntő többségében a hatalom a királyok, urak kezében volt.

Baloldali kormánnyal először 1917 után tudtál találkozni és azt is csak az oroszoknál, sehol máshol amíg az orosz terjeszkedés be nem indult.

Vagyis nem, nem igaz hogy "A világtörténelem során ..mindig akkor törtek ki hatalmas háborúk amikor jobboldali kormányok kerültek hatalomra sok helyen", egyszerűen a világtörténelem során mindig volt aki hatalmat, vagyont, területet akart és azt másoktól háborúval szerezte volna meg, EZÉRT egy idő után az emberek már nem mindenhol hagyták hogy egy személyi döntéssel irányítsák őket és kormányok alakultak, az ország, nép, mint tulajdon átalakult. Aztán amikor már ezek az emberek maguk dönthettek arról, hogy ki vezesse őket, akkor eldönthették hogy milyen módon, milyen irányba - és ezért lettek jobb-bal-liberális-konzervatív stb. valamilyen oldaliak azok a kormányok.

De az ember alapvetően nem változott meg és azóta is mindig van aki hatalmat, pénzt, vagyont vagy területet akar megszerezni és ehhez képes az országát is háborúba vinni. Ennyi.

2020. aug. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A háború vagy béke nem a jobboldal vagy baloldal kormányzásán múlik.


Ami összefüggés van az a demokrácia-diktatúra szembenállás. A demokráciák megtámadnak diktatúrákat, a diktatúrák megtámadnak demokráciákat, a diktátorok is háborúznak egymással, de a történelmi tanulság szerint a stabil, erős demokráciák nem háborúznak egymással - ha ki is tör valami kisebb fegyveres összetűzés demokráciák között, gyorsan véget vetnek neki.

2020. aug. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki hogy van vele de amit pl. a Szovjetunió művelt a keleti blokk országaival (munkatáborok, holodomor, egymást bemószeroló rokonok stb.) az felért egy "hatalmas háborúval".
2020. aug. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, mint a vörös khmerek és a komcsi Vietnam háborúja? Vagy a szovjet-afgán háború? Vagy India és Pakisztán muszlim-hindu ellentéten alapuló villongásai?
2020. aug. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A háborúk mindig érdekek mentén (leginkább erőforrások - föld, ásványkincsek, olaj, kikötő, hajózási csatorna, gyarmatok stb.) tör ki. A többi csak ideológiai maszlag amivel nyakon öntik, keresnek hozzá valami indokot (cassus belli), majd a győztes jól megmagyarázza hogy miért is volt roppant igazságos a háború, a vesztes meg miért volt a megtestesült Sátán.
2020. aug. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!