Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit csináltak azokkal, akik...

Mit csináltak azokkal, akik homoszexuálisnak vallották magukat a sorkatonai alkalmassági vizsgálatokon?

Figyelt kérdés

Ők is megkaphatták az alkalmas besorolást?


A sorkatonaság megszüntetése előtti évekre gondolok, mikor már hivatalosan rég nem tekintették betegségnek azt, ha valaki a saját neméhez vonzódik.



2020. aug. 15. 10:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Neurotech, azt hiszem általánosítasz, amikor azt írod, hogy a "személyiségükből adódóan valamiben rosszabbak valamiben jobbak". Nincs olyan, hogy a 'melegek személyisége' ilyen vagy olyan, mint ahogy azt sem tudom kijelenteni, hogy a heterók személyisége ilyen vagy olyan. Akikre te azt mondod, hogy "a melegek személyiségükből adódóan" és azt, hogy "Hát nemtom buzzancsból lesz e jó katona...", azok a melegek csak a jéghegy csúcsa, akikről már kilométerekről látni lehet a viselkedésük, megjelenésük stb. alapján, hogy a saját nemükhöz vonzódnak. A valóság azonban az, hogy a melegek 90%-áról egyáltalán nem mondanád meg, hogy nem heterok. A legtöbbünk teljesen átlagos kinézetű, nincs a homlokunkra írva. És egy csomó olyan meleg is van, akik kifejezetten férfias, maszkulin megjelenésűek, erősek, sportosak, kigyúrtak, férfias viselkedésűek, és kifejezetten férfias munkát végeznek, pl. rendőrök, katonák, tűzoltók stb. A legelfogadottabb statisztikák szerint a nyugati típusú társadalmakban az emberek 5%-a kizárólagosan homoszexuális, és további 5%-a biszexuális és egyéb, nem heteroszexuális. Tehát ha van 500 ismerősöd pl. a facebookon, akkor azok közül legalább 50 ember nem 100%-osan hetero. És ebből az 50 emberből kb. hány esetben tudod megállapítani, hogy nem hetero? Kb. 5 esetben. A többi 45-ről fogalmad sincs, pedig ők sem echte heterók. Látod, ezért nem lehet azt mondani, hogy "a melegek személyiségükből adódóan...", mert a legtöbb meleg egyáltalán nem látható, tök olyan, mint bárki más. És kiválóan helyt állnak akár katonaként is. Akiről te megállapítod a melegségüket "ránézésre", az kb. csak 10 melegből 1 ember. A többi 9-ről nem mondanád meg. Amikor én elmondtam a dolgot az osztálytalálkozónkon, mind a 30 ember ledöbbent, egyikük sem gondolta volna, pedig 5 évig osztálytársak voltunk. De ez a téma már nagyon eltér az eredeti kérdéstől.
2020. aug. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én bennem van bi vonás,de ha kéritek levághatom a kezem és képet is küldhetek róla.
2020. aug. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Neurotech ***** válasza:
100%
Értem amit írsz, viszont hogyha nem látszik rajta, hogy meleg akkor ez miért lenne egyáltalán téma a katonaságban? Miért számít ez egyáltalán abban, hogy lehet e katona vagy nem? Nem látszik rajta tehát tegye a dolgát mint ahogy az összes többi katona, aztán ha végeznek mindenki megy vissza a párjához, ki nőhöz ki férfihoz, de ez már senkit nem érdekel. Nem állt szándékomban senkit megbántani hidd el. A németekre is az jellemző, hogy kiváló kocsikat műszaki termékeket gyártanak, viszont mondjuk a gasztronómiában nem világelsők, a dél olaszokról meg mondjuk pont a fordítottját lehetne elmondani. Van kivétel? Hogyne lenne.De valahogy ez a "sztereotípia" kialakult. Egyébiránt h már itt tartunk kérdeznék. Ez nem úgy van, hogy a passzív viselkedik úgy, hogy hamar észrevenni és az aktív (tehát a férfi a kapcsolatban) rajta meg nem látni?
2020. aug. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"Értem amit írsz, viszont hogyha nem látszik rajta, hogy meleg akkor ez miért lenne egyáltalán téma a katonaságban?"

Ha "nem látszik rajta", akkor nem téma. Van jó pár katona srác, aki - ahogy írtad - teszi a dolgát és utána a férfi párjához megy haza. Van egy hetero katona ismerősöm, aki mesélte, hogy korábban az ő körletükben volt meleg munkatársuk, szivatták (poénból), meg ugratták, de a meleg srác is benne volt a poénban, nem vette magára a szivatást, így nem volt gond, mindenki jól kijött mindenkivel. Viszont nem mindenhol egyforma a bánásmód. Van aki esetleg zokon veszi, ha poénból csesztetik (vagy főleg, ha nem poénból, hanem mert mondjuk nem szimpi a csávó és ki akarják közösíteni maguk közül). Nem minden meleg egyforma, van aki magára vesz bizonyos dolgokat, más meg csak nevet rajtuk. De így van ez a heteróknál is. Ha megnézed a homo kategóriában, hogy "Melegek, nektek sértő a b.zi kifejezés?", akkor van aki azt mondja hogy igen, van aki azt mondja hogy szituáció függő, van aki meg azt mondja, hogy miért sértődjek meg rajta, hiszen az vagyok?! Szóval a katonaságnál is így van.

Ha valakin nem látszik, az nem minden esetben titkolható a végtelenségig. Számtalan olyan szituáció lehet, amikor véletlen kiszalad egy-egy szó az ember száján, amiből le lehet vonni következtetéseket. Nagyon nehéz évekig titkolni minden gondolatodat, minden másodpercben kontrollálni minden egyes szavadat, nehogy véletlen olyat mondj, amitől bukó a dolog. Mert ha az ember csak egy fél szóval is elszólja magát, akkor már benne van a pakliban, hogy rosszul sül el a dolog. Vagy elég csak egy kontrollálatlan pillantás vagy bármi.

"Nem állt szándékomban senkit megbántani hidd el."

Oké, no para. :) Bár a buzzancsozást nem biztos, hogy minden buzzancs jónéven veszi. :D

Amúgy szerintem tök jó példát írtál a sztereotípiákról meg a kivételekről (a német autógyártásról meg a gasztronómiáról), tetszik a példád. Nem tudom, hogyan alakulnak ki a sztereotípiák, de azt gondolom, hogy minden sztereotípiának van alapja. A homo sztereotípiának is. Csak szerintem az nem mindegy, hogy az a sztereotípia a csoport többségére igaz, vagy esetleg egy szűk kisebbség viselkedése adja az alapját. Pl. ha mondjuk a német vagy a svájci precizitásról beszélünk, akkor nagy valószínűséggel a társadalom többségét(!) jellemző pontosságról, megbízhatóságról van szó, ami alapján kialakult róluk ez a sztereotípia. Ha meg mondjuk a "buzzancs" meleg karakterekről és viselkedésminta alapján sztereotipizáljuk a melegeket, akkor kb. egy 10%-nyi, de jól látható kisebbség(!) alapján sztereotipizálunk, mert a maradék 90% nem, vagy alig látható. Pl. nem azt mondjuk, hogy a szomszéd autószerelő Józsi gyerek milyen rendes, meg a postás Zoli is tök normális, pedig mindketten melegek, hanem azt mondjuk, hogy "mert nézd meg milyenek azok a mocskos b.zik, pávatollal a fenekükben vonaglanak végi a felvonuláson" stb. Tehát ebben az esetben egy maréknyi (de jól látható, feltűnő) kisebbség megjelenése és viselkedése alapján mondanak véleményt az emberek többnyire. Van kivétel? Hogyne lenne. Csak azok/ők kevésbé látszanak.

"Van kivétel? Hogyne lenne.De valahogy ez a "sztereotípia" kialakult."

Csak az nem mindegy, hogy a kialakult sztereotípia pozitív vagy negatív-e, illetve hogy a csoport többségére vagy csak egy kisebb részére igaz-e és ez alapján általánosítunk.

2020. aug. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébiránt h már itt tartunk kérdeznék. Ez nem úgy van, hogy a passzív viselkedik úgy, hogy hamar észrevenni és az aktív (tehát a férfi a kapcsolatban) rajta meg nem látni?"

Aktív-passzív megnevezésben már járatos vagy. Elismerésem. :)))

A válasz ennél kicsit bonyolultabb. :)

A passzív viselkedhet úgy, hogy "hamar észrevenni" (tehát viselked-HET femininebben, "ratykósabban", de egyáltalán nem előírás.) Egy passzív is lehet totál férfias, nagydarab kigyúrt állat, meg egy aktív is lehet nőies, b.zis. Mindenféle variációra van példa. Van férfias aktív és "buzzancsos" aktív is, meg férfias passzív és meleges passzív is. (Elnézést mindenkitől, akit sért a buzzancsozásom, ratykózásom, stb. Nem célom senkinek a megbántása - főleg, hogy magam is érintett vagyok.) Szóval bármilyen viselkedésű lehet az aktív is és a passzív is. De itt is van egy kialakult sztereotípia, hogy a férfias meleg az tuti az aktív, a nőies meg tuti a passzív. Van amikor ez helytálló, máskor meg nem. Egy totál nagydarab kétajtós szekrény is simán lehet befogadó fél és fordítva. Rengeteg példa van erre is, arra is. Nem tudom, hány %-ban igaz ez a sztereotípia, hogy a férfias az aktív, akin meg látszik, az a passzív.

Na, jól szétOFFoltuk ezt a kérdést. (Bocsi!)

2020. aug. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Neurotech ***** válasza:
100%
Na ksözi sok dolog világos lett. Igen így most már érthető, hogy bármikor lebukhat az ember.Bocsi a buzzancs szó miatt én próbáltam kicsit viccesebbnek fogni a dolgot ezzel, elvenni a sértő szó élét vagy ilyesmi na mindegy valahogy a meleg szó nekem túl hivatalosnak tűnik. De nemrég megtanultam, hogy a lappoknál a lapp sértő "számi a helyes" meg ha jól tudom az eszkimók is sértőnek tartják az eszkimót szóval jól bele lehet futni a megnevezésekkel. Igen így most már érthető, hogy bármikor lebukhat az ember. Na szép napot!
2020. aug. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

A végére egész jó fej lettél... :D

Szép napot!

2020. aug. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!