Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit csináltak azokkal, akik...

Mit csináltak azokkal, akik homoszexuálisnak vallották magukat a sorkatonai alkalmassági vizsgálatokon?

Figyelt kérdés

Ők is megkaphatták az alkalmas besorolást?


A sorkatonaság megszüntetése előtti évekre gondolok, mikor már hivatalosan rég nem tekintették betegségnek azt, ha valaki a saját neméhez vonzódik.



2020. aug. 15. 10:44
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Emlékszem rá, hogy a helyszínen kitöltendő tesztben volt egy olyan kérdés is, amiben a nemi beállítottságot kellett megválaszolni.
2020. aug. 15. 10:46
 2/17 Neurotech ***** válasza:
29%
Hát nemtom buzzancsból lesz e jó katona...
2020. aug. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
20%
Én heterónak vllom magam,de azért van egy pár fiú aki bejön.Szerintem semmit.Én inkább azt nézem,hogy mi van belül,de azért,hogy egy fiúval összejöjjek mélyebb dolog kell legyen,mint egy lánnyal.
2020. aug. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Andizsuzsi ***** válasza:
89%
Homoszexualitás esetén a hadköteles minősítése alkalmatlan volt, de a tényt pszichiátriai lelettel kellet igazolni, nem csak bejelenteni a másságot.
2020. aug. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Kellett.
2020. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Elküldték pszichológushoz, hogy megállapítsák tényleg meleg-e. Ha az volt, akkor alkalmatlannak minősítették, ha kiderült hogy kamuzott... na akkor besorozták, de elég sokat szívott.
2020. aug. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én először "A"-t kaptam, utána "I"-t.

18 évesen voltam először sorozáson, "korlátozás nélkül alkalmas" (vagyis "A" besorolást) kaptam. Tapolcára akartak elvinni lövegparancsnoknak kiképezni (a mai napig nem tudom, hogy ez mit jelent), de jeleztem, hogy szeretnék továbbtanulni érettségi után. Igazolnom kellett, hogy felvettek fősulira, aztán halasztást kaptam addig, amíg be nem fejeztem a sulit. A főiskola befejezését követően újra behívtak sorozásra másodszor is (ekkor 22 éves voltam - 2002-ben), és ott végig kellett járni az egész tortúrát. Pszichiátriára küldtek, ahonnan szakvéleményt kellett vinnem arról, hogy tényleg saját kapura játszom. Ezzel a szakvéleménnyel újra vissza kellett menni a honvédséghez, de nem kaptam "E" kategóriát (vagyis katonai szolgálatra VÉGLEG alkalmatlan minősítést), hanem csak "I" kategóriába soroltak be (IDEIGLENESEN alkalmatlan).

Úgy búcsúzott el tőlem a sorozóbizottság, hogy "Ön most ideiglenesen alkalmatlan minősítést kapott a "betegsége"(!) miatt, de a sorkatonai állományunkat a jövőben leépíteni tervezzük, mert nem tervezünk háborúba lépni, úgyhogy valószínűleg már nem fogunk többet találkozni önnel. Az egészségi állapotát illetően (értsd: homoszexualitás) pedig mielőbbi gyógyulást kívánunk!"

Gondolták, majd kigyógyulok belőle... Hát, nem jött össze. :)

Szóval én még 2002-ben is ideiglenest kaptam, nem véglegest. Utána 2004-ben megszűnt a sorkatonai szolgálat. Nem hívtak be többet.

(A kategóriák megjelölése: A.) korlátozás nélkül alkalmas B.) és C.) kisebb illetve nagyobb korlátozásokkal alkalmas D.) csak saját szakmájában foglalkoztatható E.) sorkatonai szolgálatra végleg alkalmatlan I.) Ideiglenesen alkalmatlan.)

2020. aug. 19. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hosszú válaszomat kiegészítve:


"Ők is megkaphatták az alkalmas besorolást?"

Ha a meleg fiatal szerette volna, hogy besorozzák, akkor egyszerűen nem vallotta be, hogy meleg. De ez ritka volt. Inkább az volt a gyakori, hogy a hetero fiatalok is tömegével melegnek vallották magukat, csak hogy kibújhassanak a sorkatonai szolgálat alól.


"A sorkatonaság megszüntetése előtti évekre gondolok, mikor már hivatalosan rég nem tekintették betegségnek azt, ha valaki a saját neméhez vonzódik."

Nem tudom más sorozóbizottságokban hogy tekintettek a melegségre és mi volt a bevett gyakorlat, de Bács-Kiskun megyében 2002-ben engem még betegként(!) kezeltek, ott még mentális betegségként tekintettek a homoszexualitásra. (Ezért kívántak mielőbbi gyógyulást elköszönéskor.) A honvédség egy lassú, lomha, nehezen mozgó, nehezen változó "gépezet" volt még akkoriban (talán most is az), a maga sajátos felfogásával. Nem követte olyan gyorsan a társadalmi változásokat (ebbe beleértem a homoszexualitásról alkotott kép változását is), mint mondjuk a pszichológia vagy a közvélemény alakulása. Nem véletlen, hogy még ma, 2020-ban (20 évvel később is) elég magas a homofóbia a katonaság, rendőrség stb. körében. Mert hogy néz az már ki, ha egy homo katona vagy rendőr végi meg a hazát vagy a lakosságot. Szóval ezen a téren a honvédségnél még mindig lemaradás van a társadalmi közmegítéléshez képest (szerintem).

2020. aug. 19. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
*védi meg
2020. aug. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Neurotech ***** válasza:
100%
De mondjuk a fodrászatokban vagy divattal foglalkozó körökben meg felülprezentáltak a melegek. Szerintem így van rendjén, hogy személyiségükből adódóan valamiben rosszabbak valamiben jobbak, mint ahogy ez minden emberre a világon jellemző.
2020. aug. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!