Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy alakult volna a II.világh...

Hogy alakult volna a II.világháború, ha az amerikaiak nem lépnek közbe az európai fronton?

Figyelt kérdés

Tegyük fel a japánok elleni háborút csinálják ugyanúgy az amerikaiak, de Európában passzívak maradnak(csak utánpótlással és hadianyaggal támogatják a szövetségeseiket). Ez esetben vajon győznek a németek vagy ugyanúgy vesztenek csak az oroszok mégnagyobb részt szereznek meg Európából? A briteknek önállóan csak Norvégia és a Balkán felszabadítására lett volna reális esélyük, szóval ha vesztenek a németek tuti az oroszoké minden más.

Melyik forgatókönyv esélyesebb vajon?



2020. nov. 20. 18:14
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
64%

Akkor a Szovjetek úgy kiverték volna Európából a nácikat, mint b'zi a faxát!


Ebben amúgy is csak az USA beavatkozása akadályozta meg őket. Az USA szemét módon nem az európaiak érdekében avatkpozott be segítség gyanánt, hanem hogy megakadályozza a szovjet hegemóniát!

2020. nov. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
78%
Mire a nyugati szövetségesek partra szálltak Normandiában, a németek sorsa már megpecsételődött a keleti fronton. Csak a háború lett volna hosszabb, és a szovjet érdekszféra nyugatabbra a háború után.
2020. nov. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
81%
Most cirill betűkkel írnának a németek.
2020. nov. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
60%

A németek számára sokkal kedvezőbb lett volna, sokkal több erőforrásuk, idejük van. Akár védekezésre is berendezkedhettek volna (ahogy később a szövik), nem kellett volna kétfrontos háborútól tartaniuk, nem lett volna szükségük nyersanyagokra, stb.

1. Németországig elmennek a szovjetek.

2. Németország győz.

3. Nem történik semmi.

2020. nov. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
79%

#1

Biztos?

Hitler megteheti, hogy jobban odafigyel hivatásos katonái véleményére és ha nem is győznek, de egy fegyverszünet simán kijön a helyzetből, vagy kiiktatják a makacskodó Führert és nagyjából ugyanaz lesz a szitu.

2020. nov. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Ismered a mondást, sok lúd disznót győz. Lehet technikailag fejlettebbek voltak a német fegyverek, lehet jól vezették a német csapatokat (azért az orosz tiszteket se becsüljük mind le - Sztálinnal, meg komisszárokkal a nyakukon kellett eredményeket felmutatni, s briliáns húzásaik is voltak), de a SZU olyan erőforrás fölényben volt, mind iparilag, mind élőerőben, üzemanyagokban stb. hogy ha az USA nem száll partra nyugaton akkor max. csak annyi történik hogy hosszabb idő alatt, nagyobb emberáldozattal győznek.

Az USA igazából nem a németek ellen, hanem már a SZU ellen szállt partra hogy - amint fent is írták - ne cirill betűkkel írjanak a Gibraltárig.

2020. nov. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
63%

#7

De az az élőerő is elfogy egyszer. A szovjet állam is kimerülőfélben volt...

2020. nov. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

#8: Talán összesen 34 millió ember szolgált a vörös hadseregben a háború ideje alatt(a németeknél ennek ,,csak" kb. a fele), ebből talán 8 millió nem élte túl a háborút. Szóval demográfiailag biztosan megviselte őket.


Tuti, hogy még ennél is súlyosabb veszteségeik lettek volna az USA nélkül, de a válaszok alapján én is úgy vélem képesek lettek volna nyerni csak az angolokkal szövetkezve, miközben az amerikaiak csak anyagilag támogatják őket.

De vajon képesek lettel volna ilyen veszteségek mellett uralmuk alatt tartani Európa nagyrészét? Lehetséges, hogy inkább bezárkóznak nyalogatni a sebeiket? És ezesetben talán Magyarország is megússza szocializmus nélkül.

2020. nov. 21. 02:18
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
#9 ha egyszer már elfoglaltak egy területet akkor képesek lettek volna rá. Ugyebár ha elfoglaltad már nem kell harcolnod, nem köt le akkora élőerőt. Amúgy is egy megszállt terület igazgatását kollaboránsokkal szokás intézni - s ahogy nálunk is volt jelentkező a s.ggnyalásra (Rákosi és tsai) úgy mindenhol lett volna. Az elején letörik az ellenállást, utána a bábkormányok intézik a többit és csak akkor dobnak át csapatokat amikor valamelyik megszállt országban nagy a ribillió és a helyi erők átmenetileg nem bírnak vele (ld. '56).
2020. nov. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

#10

Az olyan államok, mint Afganisztán, ezt nem feltétlenül igazolják. Alakulhat ki akkora mértékű partizán mozgalom, amin nem képesek úrrá lenni.

2020. nov. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!