Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy alakult volna a II.világh...

Hogy alakult volna a II.világháború, ha az amerikaiak nem lépnek közbe az európai fronton?

Figyelt kérdés

Tegyük fel a japánok elleni háborút csinálják ugyanúgy az amerikaiak, de Európában passzívak maradnak(csak utánpótlással és hadianyaggal támogatják a szövetségeseiket). Ez esetben vajon győznek a németek vagy ugyanúgy vesztenek csak az oroszok mégnagyobb részt szereznek meg Európából? A briteknek önállóan csak Norvégia és a Balkán felszabadítására lett volna reális esélyük, szóval ha vesztenek a németek tuti az oroszoké minden más.

Melyik forgatókönyv esélyesebb vajon?



2020. nov. 20. 18:14
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

#26, #29-nek:


Tehát megkérdezted, hogy mi lett volna ha ..., majd te magad megválaszoltad.


Jól elvagy magadban, én szerintem már nem is kellek. XD

2021. ápr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 Jeffrey Spender ***** válasza:
Ha annyira csodás volt a Kommunizmusotok, akkor miért bukott meg / omlott össze ?
2021. ápr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
0%

Most álljak le vitatkozni egy síkh'lyével?


Szerinted Magyarországon kommunizmus volt? XD

2021. ápr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 Jeffrey Spender ***** válasza:

#33:


1947 / 49 - 1989 között Mi volt mégis ?


Büszkélkedsz, hogy Munkásőr voltál, de csak egy unatkozó tini akinek agyára ment a távoktatás és egy nagyon béna provokációval próbálja elütni az estét.

2021. ápr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor is egyes számok ellenére ha csak egy front van, a németek sokkal jobban tudták volna koncentrálni az erőforrásaikat. (De ehhez Anglia kiesése is kellett volna.) Hiába voltak többen az oroszok, a német haderő hatékonyabb volt. Sokkal nagyobb károkat okoztak a németek a szovjeteknek. A háborúban egy kimerült német hadsereg volt, amely a nagy hidegben nagy távolságot tett meg. Ha védekezésre állnak be, eredményesek lehettek volna. A többi megszállt ország is nagyobb kedvvel harcolt volna (ukránok, bolgárok, baltiak, stb.).
2021. ápr. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

#33,#34-nek:


Ki kell hogy ábrándítsalak, régen voltam már tini.


Ha már beleugatsz valamibe akkor azt csak olyasmibe tedd, amihez legalább alapszinten értesz.


Magyarországon SZOCIALIZMUS volt, aminek elvileg a kommunizmushoz vezető útnak kellett volna lennie.


És nem, nem voltam munkásőr. Feloszlatták, mire szolgálatba léphettem volna.

2021. ápr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy ahogy alakult csak a Vörös Hadseregnek és társult szövetségeseinek még több véráldozatba került volna a győzelem mint amennyibe ténylegesen került.
2021. máj. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Csak egy hadszíntért említek: Olaszország. Nagy harcok folytak ott évekig, valamennyi német erőt lekötöttek. Sok divízió megfordult ott. Sőt a szövetségesek valószínűleg azzal a céllal voltak ott, látszólag értelmetlenül végigmenve azon a vékony, hegyes országon védelmi vonalról védelmi vonalra, hogy lekössék a német erőket, hogy kevesebb német katona lehessen a keleti fronton.
2021. máj. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!