Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ez igaz a helikopter beszerzés...

Ez igaz a helikopter beszerzésünkkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ugye a Zrínyi 2026 program keretében történő vásárlások néha megkérdőjelezhetőek, de én személy szerint nem találtam olyan nagy problémákat az eddig aláírt szerződésekkel kapcsolatban.

Legalábbis amíg meg nem láttam ezt:


[link]


Természetesen elfogadom, hogy néhány darab nem harci felszereltségű gép (pl kutató-mentő) szükséges és jól tud jönni.


De a cikkből ez derül ki:


"A Honvédség 5 darab többcélú tűztámogató (multi purpose) H145M-et rendelt az Airbus Helicopterstől, HForce-rendszerrel viszont mind a 20 megrendelt gép fel lesz szerelve."


Komolyan 5 gép lesz harci feladatokra alkalmas!? Ez azért siralmas, nem!? Milyen "katonai" helikopterek ezek!? Nyilván tudom, hogy a magyar kormányon múlt és nem az AirBuson, de komolyan, milyen "hadsereget" építünk?



2020. nov. 28. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lesz komolyabb harcihelikopter beszerzés is !Airbus Tigris seket is fogunk beszerezni!de H225m ből lesz fegyveres Hforce verzió a Honvédségnek és 4db Nehéz kategóriájú helikopter is lesz majd.
2020. nov. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Elvileg lesz komolyabb harcihelikopter beszerzés is !Airbus Tigris seket is fogunk beszerezni"


Valami forrást tudnál adni?


Egyébként nekem is ez jutott eszembe, de akkor is, simán el tudnám fogadni ha mondjuk minimum 10 de inkább 12-14-16 harci helikopter lenne. Ha be is szerzünk kimondottan harci helikoptereket akkor is elesik a magyar hadsereg 15 normális harcértékű géptől, ez szerintem nem normális. Főleg úgy, hogy mekkora képesség teremtésként reklámozták ezeket a többcélú helikoptereket, csak azt felejtették el elmondani hogy csak 5 lesz több célú.

2020. nov. 28. 18:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Majd Decemberben megtudod!😉
2020. nov. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Én csak azt nem értem minek, kivel akarunk harcolni!?
2020. nov. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4/4 Én csak azt nem értem minek, kivel akarunk harcolni!?


Mert nato Tagok vagyunk azert !,nincs

ingyen Nato tagság!

Én azt nem értem minek irtad le ha nem is érted miért kell beszerezni?

2020. nov. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm aki katona volt a Honvédségnél vannak ott ismerősei !amit eddig mondtot mit fognak beszerezni az igaz volt!szóval lehet hinni nei,Lesz Harci helikopter és Nehéz Helikopter beszerzés és L-39Ng 1 század kiképző gép beszerzés sorolhatnám de ezzel Majd Decemberben jelentik be de ezzel kell nem lesz vége a beszerzéseknek !
2020. nov. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!