Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Waffen SS-ben vagy a Wehrmac...

A Waffen SS-ben vagy a Wehrmachtban szolgálták volna inkább?

Figyelt kérdés
Én a Brandenburg ezredben el lettem volna, vagy a Grossdeutschland (nem tudok telefonnal 13-as ész-t írni) hadosztályban.

2020. dec. 13. 13:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Már kora délután piálsz?
2020. dec. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 GretaThunberg ***** válasza:
50%

ẞ <- erre gondolsz? Csak nyomd le hosszan az s betűt.


Am ha jól tudom az SS volt az elit alakulat a fapados Wermacht mellett, tehát természetessen ott. A halálfejes meg villámos cuccok meg ráadás.

2020. dec. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

SS - super sport


[link]

2020. dec. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Én inkább a magyar hadseregben.

Drága véremet nem akarom idegen honért ontani.

2020. dec. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Inkább egyikben sem...

Agyament kérdés, ami már ott hibás, hogy az SS-be kerüléshez kevés volt a szándék, több generációra visszamenőleg vizsgálták a felmenők adatait, és az illetőnek "árja fajúnak" kellett lenni

2020. dec. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Az SS-ben, hogy belülről szabotálhassam a náci vezérkart. Olyan Hugo Stiglitz-szerű figuraként :)
2020. dec. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5

Én ezekkel tisztában vagyok, nehogy azt hidd már, hogy nem.


#6

Otto von Stirlitz hatásosabb volt. 😉

2020. dec. 13. 14:40
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Az átlag sorozott katonák a Wehrmachtban voltak, az SS egy válogatottabb alakulat volt. Önmagában a szándék, hogy az SS-ben akarsz szolgálni nem mindig volt elég. A megjelenés, családfa, politikai elkötelezettség terén voltak olyan kikötések amiknek te mint átlagjóska nem biztos, hogy megtudsz felelni.


A vége felé persze már felhígult az SS is. Nem beszélve a sok külföldi önkéntesekből álló SS hadosztályról. Észtektől kezdve az olaszokon, magyarokon át az albánokig és grúzokig volt ott mindenféle. Egyik legjobban teljesítő hadosztályuk a Wiking és a Nordland hadosztály pl:skandinávokból állt(akiket a leginkább árja népségnek tekintettek egyébként).


Egyébként a Wehrmachtban jobb volt egy átlagembernek, mert magadfajták között lehettél.

2020. dec. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Az SS-ben semmiképp, nem vagyok náci.
2020. dec. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%
Személy szerint az SS vonzóbb de ugye tudjuk hogy elvesztették a háborút és az SS foglyokkal sem a Szövetségesek sem a Szovjetek nem bántak a legjobban:D De a Wehrmacht megúszta
2020. dec. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!