Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért csak a Francia - Vietnám...

Jeffrey Spender kérdése:

Miért csak a Francia - Vietnámi és Amerikai - Vietnámi háborúk közismertek, a Kínai - Vietnámi háború nem, sőt az "elfelejtett" háború ?

Figyelt kérdés
2021. jan. 19. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Most említed meg a kérdésedben.

Ezek szerint közismert.

2021. jan. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 molnarmarcell21 ***** válasza:
85%

Szerintem a francia-vietnámi se közismert. Szerintem még a magyarok többsége sincs tisztábban azzal, hogy az ország jelenleg is hadban áll.


Amúgy egyszerűen azért, mert amerikai kultúrfölény van és az ő szemükön keresztül látjuk a világot.

2021. jan. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
A kína-vietnámi háború kb egy hónapig zajlott. Két távolkeleti ország nyírta egymást. Mire elérte a világ ingerküszöbét vége is volt. Európai hatalamk nem voltak érintettek, így az európai sajtót is csak korlátozottan érdekelte. Arról ne is beszéljünk, hogy két kommunista ország nyírta egymást. A kommunista országoknak nem volt érdeke propagálni a konfliktust, míg a nyugati országoknak nem volt okuk bármelyiket is támogatni sem erkölcsileg, sem anyagilag.
2021. jan. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Mert az előző kettő volt a legbarbárabb!
2021. jan. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3:


1975-ben ért véget az Amerikai - Vietnámi háború, lehetett volna Béke, de nem, mert hatalomra kerültek Pol Pot Vörös Khmer-jei, a Szomszédságban, akiket ráadásként Kína támogatta.


3 - 4 évig terrorizálták a környéket Pol Poték, elegük lett az Egyesült Vietnámiaknak, leverték a Lázongókat meg a Forradalmi Népi Demokratikus Kambodzsát, Pol Pot (rém) uralma összeomlott, Kína rossz szemmel nézte Vietnám akcióját a pártfogása alatt álló Vörös Khmerek ellen, és így megvolt a háború alapja. Az már csak Bónusz, hogy Vietnám a Szovjetunióval szándékozott Kapcsolatot kiépíteni, és ez sem tetszett a Kínaiaknak.


Tehát Erkölcsileg, Morálisan menthető a Háború.

2021. jan. 19. 15:49
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Itt szerintem ilyet, hogy kínai-vietnámi háború annak idején nem mondtak be, vagy csak pár szóban, mivel két kommunista ország háborúzott, viszont amikor az USA ellen ment a harc akkor mentek ha jól olvastam magyar tanácsadók is a kapitalisták ellen. A mostaniakat meg nem érdekli már, sőt szerintem az USA-Vietnámit is csak a filmekből ismerik, már aki. Én mondjuk olvastam a kínai-vietnámiról is, bár engem érdekel a téma.
2021. jan. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amelyik nem érint két globális hatalmat, azok kis jelenőségű, feledhető eseményeka világ számára.

A szovjet-kínai, 1969-ben?

Az angol-argentín 1982 körül?

2021. jan. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Amelyik nem érint két globális hatalmat, azok kis jelenőségű, feledhető eseményeka világ számára."


Ez okés, elfogadható magyarázat jelen esetben, Vietnám is csak az USA miatt volt érdekes, ahogy írják, az Amerikai "Kultúrfölény".



A többi konfliktus viszont:


- A Szovjetunió és Kína bevett illetve feltörekvő hatalmakként korlátozottan, de Ismertek.


- Falkland az meg Anglia miatt ténylegesen közismert, mégha a Világ végén, Értelmetlenül is háborúzott.

2021. jan. 20. 20:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát a magyar átlagember szinte semmit nem tud a távol-keleti történelemről. Például Japán, a kis szigetország a fél Távol-Keletet uralta egykor, erről sem hinném, hogy sokan tudnak. Maximum a Híd a Kwai folyón c. film miatt.
2021. jan. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez ugyan az mint a fent említett Pol Pot esetében. A nevéről lehet hogy hallottak az emberek de ha felkell sorolni pár véres kezű diktátort akkor nem éppen az ő neve szokott felmerülni pedig a modern kor legkegyetlenebb vezetője volt. Mao Cetungról sem az jön le az embereknek hogy százmilliós nagyságrendű vér tapad a kezéhez
2021. jan. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!