Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha például 5-7 évet leszolgálo...

Dr. Bhéla kérdése:

Ha például 5-7 évet leszolgálok a francia idegenlégióban, azután visszatérek Magyarországra, akkor bármi is gátolja hogy a Honvédséghez csatlakozzak hivatásosként? És ha igen akkor van bármi előnye/hátrány az idegenlégiós múltbak?

Figyelt kérdés

2021. jan. 30. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Leszámítva azt az "apróságot", hogy egy másik ország hadseregében szolgáltál és francia állampolgár leszel, azon kívül semmi...
2021. jan. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%
Talán hasonló érzés lehet mint ha egy Brazil első osztályban játszó focista hazajön magyar megyei bajnokságba játszani. Mind színvonalban mind pénzben.
2021. jan. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Nem gátolja semmi, de előnyöd sem származik majd belőle, kivéve persze a tapasztalatot.


#2


Inkább ne nyilatkozz olyanról, amivel nem vagy tisztában...

2021. jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
A foci a sereg színvonal beli különbségében tévedtem ?
2021. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Mai napig vannak ilyen emberek akik így tesznek, sőt a katonai múlt előnyös.. ismerek egy volt idegenlégióst aki hazatért és most Hadnagy.... minden csak rajtad múlik. De szerintem a hátad közepére se fogod kívanni 5 év után azt hogy újra katona legyél... azonban ha igen, sok sikert!
2021. jan. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

#4


Abban tévedtél, hogy Magyarországon is van olyan egység (több is), ami köröket ver egy átlag idegenlégiós egységre.

2021. jan. 31. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
11%

#6

Lehet hogy verné az idegenlégiót (bár kétlem) de mint képzésben mint haditechnikában alúl vagyunk... talán ha a hadiipart vinnék annyira mint a sportot, alúlról támogathatnánk a Franciákat...

2021. jan. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%

Természetesen nem is a komplett hadseregről vagy a haditechnikáról beszéltem. A foci meg a sport nem tudom, hogyan jön ide (sehogy), és egyébként az MSZP által totálisan leépített hadseregbe nagyon komoly pénzeket tolnak épp... ami egyébként NATO követelmény, hogy a GDP kettő százalékát hadseregre költsük.


A légiósok többnyire saját felszerelést használnak, a magyar elit katonák meg a legmagasabb szintű gyalogsági NATO ( = amerikai) cuccokat, úgyhogy nem igazán értem, hogy mire fel kellene nekünk annyira irigykedni az idegenlégióra. Franciaország minden szempontból nagyobb és erősebb ország, természetesen erősebb a hadseregük és a hadiiparuk is, de nekünk sem kell szégyenkezni.

2021. jan. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

"és egyébként az MSZP által totálisan leépített hadseregbe nagyon komoly pénzeket tolnak épp"


A tisztánlátás kedvéért, az érdemes megjegyezni, hogy 2010-után évekig tartott a hadsereg további leépítése, GDP arányosan a Fidesz kormányok még kevesebb pénzt adtak honvédelemre, mint az MSZP-SZDSZ érában. Csak ezt ők nem reklámozzák.

2021. jan. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
13%
Nem csak amerikai cuccokat használ a mi hadseregünk, hanem minden használt szart, akár brit, fenti skandináv régióbol is szoktunk “lopdosni” cuccokat...és en sem végigaláztam a magyar honvédséget, mert mégis engem is védenek, de többet lehetne rá fordítani... azon kívul hogy most a lynx porbalkozik, amibol lesz valami 20 ev mulva :D
2021. jan. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!