Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan lehet legénységi...

Hogyan lehet legénységi rendfokozatot lépni?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy valaki közkatona, mondjuk Tartalékos és nem tanul tovább.

Közkatonából hogyan lesz szakaszvezető?



2021. márc. 17. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az önkéntes tartalékos rendszerben nincs kialakult eljárás erre, valószínűleg nem is lehet. A szerződés szerint van a rendfokozat meghatározva. Új rendfokozathoz új szerződés kell, illetve módosítás. De ha arra nincs indok, - mint pl. az illetőt valami új tartalékos beosztáshoz rendelnek - akkor nem fognak szerződést módosítani.
2021. márc. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
Önkéntes tartalékos mindegyik szakaszvezető rendfokozatot kap ha nincs érettségid vagy diplomád. Ha ezek megvannak akkor kap az illető altiszti vagy tiszti rendfokozatot. Szerződéses/hivatásos jogállásban attól függ hány évet szolgáltál, esetleg a szolgálati érdemeidtől, valamint ott is a végzettségedtől.
2021. márc. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
2-esnek igaza lehet, mert én most jelentkeztem tartalékosnak és egyből szakaszvető vagyok a szerződés szerint.
2021. dec. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!