Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Hamasz alagutak Izrael...

A Hamasz alagutak Izrael általi megsemmisitése mond valamit az iráni atomprogrammal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Köztudott, hogy az iráni atomprogram hasonlóan föld alatti bunkerekben készül, mint a Hamasz alagutak. Sőt, az alagút technológia nagy részét Irántól kapta a Hamasz.

Láttam egy animációt arról, hogy az izraeli bomba egy vékony rést fúr a talajba, azon átcsúszik, és csak akkor robban, amikor már beért az alagút légterébe. Kerestem, de sajnos most nem találom, ezért nem tudom linkelni.

A kérdésem tkp az, hogy ez a technológia vajon működhet-e az iráni bunkerek esetében is.



2021. máj. 22. 11:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ja, és még hozzátenném, hogy nem belső iráni árulásról van szó, hanem egyéb megfigyelő és érzékelő szenzorokról, meg persze számitógép programokról.
2021. szept. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mellesleg a fontos iráni bunkerek nem azok, amelyeket átlagemberek kivülről láthatnak. Az csak propaganda, főleg az iráni népnek szóló erőmutogatás.

Az eredeti kérdéshez visszatérve, Izrael azért tudta olyan pontosan lebombázni a Hamasz alagútjait, mert kidolgoztak egy rendszert arra, hogy ha a megfigyelt területen valaki akár egy kapányi földet is megmozdit, akkor azt Izael azonnal érzékeli. A földkéreg ugyanis tovább viszi a hullámot. Persze nagyon gyengén, de épp ezt oldották meg az izraeliek.

2021. szept. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!