Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi történt azzal, aki megtagad...

Mi történt azzal, aki megtagadta a parancsot?

Figyelt kérdés
Arra az időszakra gondolok, amikor még volt kötelező sorkatonai szolgálat, úgy 70-es,80-as,90-es évek. Pl.mi történt volna, ha adott időben ugye fel kell kelni, de egyszerűen nem kelek, mert álmos vagyok és inkább alszom😂 Lelőnek, vagy mi? Jó, nyilván volt valami büntetés mindenre, de ha nem csinálom meg egyiket se, hiába parancsolják.

#katona #parancs megtagadása #kötelező sorkatonai szolgálat
2021. jún. 18. 20:17
1 2
 1/18 Fsms ***** válasza:
85%
Futkosó Nagyatádon.
2021. jún. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De nem futkosok. Fel se állok.
2021. jún. 18. 20:20
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
De bizony, garantált, hogy "futkostál" volna, - más kérdés, hogy a büntető zászlóaljnak volt a szlengben a neve futkosó. Volt egy nagyon jó motivációja a néhai Magyar Néphadseregnek - sorkatonai vonalon. Van az az időszak, amely eltelte után fizikálisan bármire képes lettél volna, csak hogy láthasd a barátnődet vagy / és a szüleidet, barátaidat. A motiváció neve: hazamenetel. Amikor már egy fény éve nem láttál senkit az ismerőseid közül, akkor képes leszel arra, hogy megváltozz! És csak hogy még inkább képben legyél: a büntető zászlóaljnál eltöltött idő nem számított bele a sorkatonai szolgálat idejébe, - tehát lehettél akár öt éven keresztül is katona, ha rászolgáltál arra, hogy a büntetőzászlóaljba kerülj.
2021. jún. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Futkosó.
2021. jún. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
De bizony felkeltél volna, mikor matracostól a köves padlón találod magad.
2021. jún. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ja, értem. Nem ismerem a katonai szlenget😂 Azt gondoltam, hogy kimenőkkel próbálkoztak volna, de engem az nem érdekelne. Fura, hogy ma már képesek az emberek önszántukból különböző valóság showkba költözni, ahol szintén nem látják a családjukat hónapokig. Ezek szerint ki lehet bírni. Arról viszont nem tudtam, hogy volt ilyen büntető zászlóalj, ami ezek szerint már elég motiváló, attól, amit írtál, vagyis hogy nem számít bele az időbe. Úgy sakk-matt. Nem tudtam volna vele mit kezdeni. Azt hittem, az adott idő (attól függ, hogy ki, mikor)volt, így is, úgy is letelik. Nincs hosszabbítás, mint a fociban.
2021. jún. 18. 21:23
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ milyen körülmények között, milyen parancsot tagadtál meg. A hadbíróság az biztos volt. Ha az ítélet egy év vagy kevesebb szabadságvesztésre ítélt, akkor "futkosóra" (Nagyatád katonai fogház) kerültél. Ha ettől súlyosabb volt a büntetés, azt polgári büntetőintézetben kellett letölteni.
2021. jún. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

#6 ja ha neked nem büntetés ha be vagy zárva a fogdára, akkor mehetnél akár börtönbe is - azzal a különbséggel hogy a katonai fogda sokkal sz.rabb mint egy börtön ahol van zárkatársad, csomagot kaphatsz stb.

"Éééééééééébresztő fel!" - megfelelő hangerővel, majd a priccs szépen felhajt és takaródóig le sincs hajtva, tök üres zárka, s járkálhatsz körbe-körbe egész nap mint patkány a ketrecében.

Még mindig pofázol? Semmi gond, akkor majd betesznek kisebb magánzárkába, szépen besötétítve. Ha esetleg ellenállsz akkor gumibottal pár jól célzott suhintás, gyomorba akasztás és rájössz. S ha visszapofázol, a zárkán nem adod meg a váposnak a tiszteletet, nem pattansz azonnal vigyázzba ha meglátod, vagy nem állsz fél lábon három órán át ha azt mondja vagy a nem súrolod a budit a fogkeféddel (elég kreatívak voltak amikor szívatni kellett valakit) akkor biz' mindenképpen ellenállást tanúsítottál volna - legalábbis a jelentésbe ezt írják ha külsérelmi nyom marad az őrizetesen 😄 Persze a kisebb-nagyobb lila foltok, felrepedt száj nem olyan jellegű külsérelmi nyom hogy azzal az ezredorvost zaklassuk, az őrizetes egyébként is csak leesett a priccsről éjszaka.

Hidd el hogy nálad ezerszer tökösebbeket is simán megtörtek. Mindenkinek csak addig volt nagy a szája, amíg pár hétre be nem utalták a büntetőszázadba. Utána úgy fókázták füttyetésre oda-vissza a körletet mint a kisangyal és szinte könyörögtek hogy csak büntetőszázad ne legyen őrmester elvtárs.

2021. jún. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hé, én egy szóval nem állítottam, hogy nekem nem büntetés a fogda! Azzal kezdtem, hogy kötelező sorkatonai szolgálatomat töltöm, ott tagadom meg a parancsot, akkor mi történik. Arra írtátok azt a fogdát, amiről addig nem tudtam. Amire írtam, hogy nem zavart volna, az, hogy nem mehetek haza kimenőre. (Nem a fogdából!) Írtam, hogy az már zavart volna, hogy fogdában vagyok és a katonai időm se pörög közben.
2021. jún. 18. 22:08
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

#9 voltak azért fokozatok, nem egyből irányítottak fogdára. Először csak kimenő megvonása, több őrszolgálat, vagy fókázás (folyosó felmosása, de nem ám a mostani módszerekkel, hanem szépen ronggyal, kézzel súrolgatva, annyi "léből" amennyit a feljebbvaló mondott, ha 20 méter folyosószakaszra 50 vödör vizet tartott szükségesnek, akkor 50x rohantál közben futólépésben a csaphoz töltötted meg a vödröt és szaladtál vissza a teli vödrökkel).

Ha valaki így nem értett a "szép" szóból (=üvöltés hogy csinálja meg honvéd) és visszadumált, nem adta meg a kiképzőnek, urambocsá' tisztnek a tiszteletet, vagy a súlyosabbnak ítélt kihágásoknál - márpedig a parancsmegtagadás, makacskodás annak számított - jött a fogda. Egy hónap büntetési tételig erről a laktanya parancsnok saját hatáskörben dönthetett mindenféle bírósági okoskodás. Megmondta hogy x nap fogda és kész, nem ám "ügyvédkedés" meg hasonlók. Ha súlyosabb kihágás akkor katonai bíróság. Na ott sem patikamérlegen mérték a büntiket, s azt már nem a laktanyában töltötted le, hanem a "futkosóban", amihez képest a laktanyafogda nyaralóhelynek számított.

2021. jún. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!