Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A II.világháború alatt volt...

A II.világháború alatt volt olyan település akár Németországban, akár Magyarországon, amit nem érintett a front abszolút?

Figyelt kérdés

Főleg magyarországi települések érdekelnek.

Hihetetlen, hogy apró, kis településeket sem kímélte a háború, amelyek semmilyen stratégiai állással nem rendelkeztek. Volt, hogy csak állt a front.

Ez elsősorban annak volt az oka, ahogy a szovjetek űzték folyamatosan a németeket?



2021. júl. 7. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érted volt-e olyan település, ahol nem voltak harcok?

Én most kapásból egyet sem tudok, de szinte biztos vagyok benne, hogy vannak ilyenek.

2021. júl. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, hogy teljesen kikerülték a települést.
2021. júl. 7. 18:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bajorország és Ausztria egyes részei még nem voltak megszállva, mikor véget ért a háború Európában.
2021. júl. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon kapásból tudok egy települést. Egy kis zsákfalu, semmiféle nagyobb út nem vezet át a környékén, nincsenek üzemek, sem semmiféle stratégiai jelentősége. A nagyim mesélte, hogy a háború abból állt, hogy megjelent egy orosz járőr megkérdezték vannak-e németek a faluban, majd amikor észlelték hogy nincsenek akkor pár jószágot feldobtak a teherautóra, zabráltak pár karórát, ezt-azt, majd távoztak.
2021. júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mártaszentimrén mi a tökért harcoltak volna?

Ott rögtön három falu is van, nyilván ott sem.


Nem tudom pontosan hol keltek át a szovjetek a Dunán,de attól délre nem valószínű.

2021. júl. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!