Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék kimenni külföldre,...

Szeretnék kimenni külföldre, konkrétan Németországba. Mennyiből lehet egy Ny-Németországi kisvárosban, településen megélni?

Figyelt kérdés

2017-ben segédmunkásként dolgoztam Nyugat-Németországban, közel 4 hónapot.

A 4 hónap alatt csak is kizárólag a Vasárnapjaim voltak szabadok.

Dolgoztam a holland, belga, francia és svájci határnál is ez alatt az idő alatt. Akkoriban szállást nem kellett fizetnem, azt a munkaadóm mindig az adott helyen intézte.

A kérdésem az lenne, ezeken a területeken mennyit kereshetek egy alapszintű német tudással segédmunkásként, raktárosként?

Mennyi a megélhetés, úgy értem albérlet+rezsi+kaja+biztosítás?

Kaptam ajánlatokat, 1750€-1900€ között alakulna a nettó fizetésem, olyan 160-190 munkaórával havi szinten, viszont majdnem ezt az összeget kaptam 2017-ben is.. kevés, nem?



2021. febr. 27. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Függ a tartomány.

Bajorország egy elég drága hely.

Alsó-Szászország olcsóbb lakhatás terén.


Kérdés,hogy mit akarsz bérelni, lakást, szobát, családi házat?

2021. febr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én családi háznak vagy a híve, de mivel egyedül mennék, semmi értelme..

Lakás vagy szobát szeretnék, de ami érdekelne most az egy lakásnak a fenntartása, illetve egy átlagos ember mennyit költ étkezésre ott.

2021. febr. 28. 11:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha kisvárosban,kevésbé felkapott helyen bérelsz kicsi lakást, akkor bőven kijössz 1700-1900 nettóból.

Ezeken a helyeken annyi lakást bérelni, mint a felkapott helyen egy szobát.


500-700 euróból tudsz normális méretű lakást bérelni, ebben a rezsi is bent van.

Ez az ár kisvárosra vonatkozik.


Vannak diszkont boltok,ahol olcsón belehet vásárolni.A legolcsóbb a Netto.De, jó még a Norma,Lidl,Aldi is.



1700-1900 euróból kijössz, akkor is ha kocsid is van.

2021. febr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Igen gondoltam hogy kijövök, most tegyük fel 180órát dolgozom, 1850€ a fizum. Nincsenek nagy igényeim, nem élni megyek ki, csak leszeretnék tenni 12hónap alatt egy kis pénzt, tehát kaja+benzin+lakhatás amire költenék csak.

Szerinted 400ezret HUF-ba, vagyis olyan 1150€-et letudok tenni majd?

2021. febr. 28. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!