Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen eséllyel lehet bekerüln...

Milyen eséllyel lehet bekerülni az idegenlégióba?

Figyelt kérdés

Szeretnék jelentkezni,de attól tartok,hogy nemvagyok elég erős fizikumu.Szeretnék felkészülni rá amennyire tudok munka mellett kb 1,2hónap alatt lehetséges ez? Esetleg aki megpróbálta már vagy veterán tudna nekem tanácsot adni?

Azt olvastam,hogy annyira nem számit a teljesitmény ,és szinte bárkit felvesznek igaz ez? Köszönöm.



2021. júl. 11. 17:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
Ja, szinte bárkit felvesznek, de biztos hogy francia golyófogónak akarsz állni?
2021. júl. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam én is írni, hogy golyófogó kell mindig. Nekem egy barátom ment. Még hosszabbított is a végén. Nem volt erős fizikumú, csak szívós, csöndes, és szó nélkül követte az utasításokat a sportban is.
2021. júl. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

2 hónap? hát honnan a bánatból tudja ezt bárki is? nem tudni most milyen vagy?

bírsz futni? fekvők, stb mennek? saját súlyod elbírod? Hogy viseled a ha ordibálnak veled, esetleg meg is ütnek?

2021. júl. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
62%

Eh, én oda csak akkor mennék ha máshova nem tudnék. Akar a fene a francok golyóhálója lenni...


Előbb a honvédségnél próbálkozz szerintem.

2021. júl. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%
Miért nem mész a Honvédséghez? Itt is tudsz külszolgálatot vállalni, és mégsem egy idegen egyébként elég szemét ország céljaiért kockáztatod az életedet valami afrikai putriban.
2021. júl. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Egy perc alatt meg lehet találni az interneten a fizikai felvételi követelményeket. Ha ennyire sem vagy képes, hogyan akarsz légiós lenni? Röhejes.
2021. júl. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Annyira szeretem ezeket az embereket, nem ismernek, semmit nem tudnak rólad, mégis mindenáron tudják mi lenne neked a jobb, és anélkül hogy voltam a légióban, aztmondják golyófogó vagy.

Én ezzel ellentétben azt vallom hogy a kérdést válaszoljuk meg, ha van tapasztalat azt adjuk át, de ne okoskodjunk.

1-2hónap kevéske, ha teljesen el vagy hagyva, a futás létfontosságú, nem kell Usain Boltnak lenned, nem kell gyorsan futnod, de tudsz átlag tempóba minimum 3 kilométert futni akkor jó vagy ezen a téren. Általába akkor nézik el ha valamiben kimagaslóan teljesítesz, ha a húzodzkodás annyira nem megy, és párat azért tudsz, de futásból kimagasló vagy, akkor elnézik, emellett van kötélmászás, ezt is húzodzkodással tudod fejleszteni.

Van alapvetően a Luc Leger, amely ingafutás, egy nagy négyzeten van kialakítva hosszú pálya és a jelzésig el kell érned a túl oldalt, majd jelzésre vissza a másik oldalra.-- Erre leginkább azt ajánlom fuss szakaszosan, nehéz lesz de megéri, ez annyit tesz hogy futsz intenzíven 1,5-2 percet, majd 20 másodperc kocogás, és így, növekedve, majd ha a legfelső határod elérted visszafele, tehát piramis módszerrel.

A Cooper teszt van még, ez 12 perc futás folyamatosan, ezek már Aubagneba vannak, átlagos futótáv 2000-2100 méter, 2500-2800 méter között teljesíted akkor már most fizetek rá hogy bekerültél, nyílván ha az egészségügyi nem szól bele.

((Ha Párizsba azaz Fort de Nogentbe jelentkezel vagy Strasburgba akkor ottis vannak alap tesztek, ott is hazaküldhetnek, de a legfontosabb, és ami beleszámit a teljesítményedbe az Aubagne tesztek))

A húzodzkodás az tenyérrel kifele, széles fogással történik, itt átlagos 6-8 húzás, ha ennyit tudsz akkor az így megfelel.


Úszni is visznek, 25 métert leúszatnak veled, de nem számit bele.


Azért ha a beszélgetésen olyanokat mondasz, vagy a Gestaponál kiderül pár dolog, lehetsz te a legjobb, nem fognak felvenni, bár most hiány van, akkor is.

Ami miatt még aggodni lehet, az egészségügyi, először Aubagneba van, mindenféle, szívet, szemet, izületeket nézik és hasonlókat. Aztán mielott Castelba utazna a szakasz, előtte Marseillbe van vizsgálat.



Kérdésedre a válasz, 1-2hónap ha jól haladsz valamennyire elég, függ a jelenlegi állapottól, egyebektől.


Ha van kerdes, kérdezz nyugodtan!

Sok sikert!


(Az alattam lévőknek, annyi, hogy gyertek el, nézzetek bele az életbe, és utána majd golyófogózhattok)

2021. júl. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
NEM vesznek fel mindenkit és 1-2 hónap felkészülés 0 fizikumról édeskevés lesz. A fizikai ÉS mentális képességek egyformán számítanak, sőt jóval magasabban van a léc mint a Honvédségnél. Megtehetik, mert rengeteg a jelentkező, van honnan válogatni. Sorban állnak nem csak a még nem katonaviselt fiatalok a volt FÁK országokból (meg úgy általában mindenhonnan), de a katonai tapasztalatokkal rendelkező francia állampolgárságra (és jó fizura) ácsingózók is.
2021. júl. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ha a Honvédség lenne minden álmom,biztosan odamennék,menj te oda.

Elbirom a saját testsúlyom,fekvőzök,huzockodok,inga futást is elkezdtem már.Régen futottam de egy ideje már nem,viszont akkor muszaj leszek azt is elkezdeni ujra,akkor jo idöt futottam,mert nehol azt irjak hogy vab cooper teszt,valahol meg azt,hogy nincs.

Az egészségügyi vizsgálattól tartok kicsit,mert elvolt törve a kezem,néha még érzem,hogy nem 100%os habár régen volt mar,szemüveges vagyok de az nem gond ugye? Hordok lencsét is ha kell. A csigojáim is elvannak mozdulva egy kicsit ami fájdalmat okoz néha,de inkább csak akkor fáj ha nem csinalok semmit ez kifogásolható? Mi az amit elnéznek az eün? Köszönöm az értelmes válaszokat.

2021. júl. 12. 09:48
 10/19 anonim ***** válasza:
63%
hát a szemüveget azt biztosan nem.
2021. júl. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!