Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Afganisztán miért Vietnam?

Afganisztán miért Vietnam?

Figyelt kérdés

"Afganisztán a Szovjetunió Vietnamja" vagy Amerikának "második Vietnam" - ilyeneket mondanak róla.

A hosszú háború, szenvedés miatt? A régi indokínai dzsungelháború szerintem emberpróbálóbb volt a katonáknak, Franciaország, Amerika is belebukott. Ott a vegyi hadviselés, dioxint tartalmazó Agent Orange is brutálisabb volt, legalább 400 ezer embert megöltek, félmillió embert nyomorítottak meg testileg, szellemileg az amerikai vegyszerek, melyek még a mai generációkra is hatnak, sok a degenerált. Ezen felül lehetnek még a plusz vetélések, így összességében pusztítóbb volt a hatása, mint a Japán elleni két atombombának. Az afgánoknak nem kellett ilyesmit elszenvedni.



2021. júl. 16. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert bevonultak, háborúzgattak évekig majd eredmény nélkül távoztak mindkét esetben.
2021. júl. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Mert mindkét esetben amikor túl drága lett, úgy tettek mintha győztek volna.
2021. júl. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert mindegyik esetben egy szuperhatalom szenvedett vereséget egy kis országtól. Mindegyik háború elhúzódott, és egyre több emberi és anyagi áldozatot követelt a megszállótól, ezért kénytelen volt feladni a háború megnyerését, és azt félsikernek elkönyvelve kivonult.

Mindegyik tipikus proxy háború volt, ahol a szemben álló két nagyhatalom ugyan nem harcolt nyíltan egymás ellen, de a másik ellenségeit aktívan támogatták fegyverrel, pénzzel, tanácsadókkal, stb.

Mindegyik alapvetően gerillaháború volt, nem hagyományos szemtől szembeni harc, rajtaütésekből majd a hegyekbe vagy a dzsungelbe való visszavonulásokból állt. Ilyen körülmények közt a nehéz fegyverzet nem sokat ér, a helyismeret annál inkább.

2021. júl. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
9%
Tobb hasonlo bukasa is volt az USAnak ... Korea, Algeria, Sziria, Iran ... ne felejtsuk el, a haboru jo uzlet egyeseknek ... nem is kell nyerni, eleg ha sok fegyvert el lehet adni.
2021. júl. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kürasszír ***** válasza:
100%

# 4


A koreai háború döntetlennel végződött, hiszen Korea területének felé, lakosságának közel kétharmada, Dél-Korea amerikai uralom alatt maradt. Mellesleg Amerika Koreában Kína ellen harcolt, mert a szembenálló ellenséges erők nagy többsége kínai "önkéntes" volt.


Az USA sosem harcolt sem Algériában, sem Iránban.


Algéria francia gyarmat volt, ott a franciák harcoltak.

2021. júl. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"A régi indokínai dzsungelháború szerintem emberpróbálóbb volt a katonáknak"


Aha azthiszed kijöhetsz a következő misszióra velünk és meglátjuk mit mondassz. Sokan azt mondják hogy csak az olaj miatt mentek ki az amcsik meg mi meg úgy az egész NATO de nem afganisztánban annyi olaj sincs mint nálunk nekünk 2.000.000.000 liter/év addig nekik 1.245.000.000 szóval nem nem emiatt én nem úgy láttam az eddiggi 5 misszióm során hogy elkeseredett felkelők harcolnak a csúnya rossz európa és amerika ellen hanem gátlástalan mocskos kecskeb.szókat akik a város közepén kínozzák a gyereket hogyha közelebb mész fejbe lövi ez nem a filmek kitalációja ez a valóság


Tudom hogy a magyarok inkább támogató szerepet töltenek be de én a MH 2. Különleges Rendeltetésű Ezred-ében vagyok szóval kimegyünk mi ilyen helyekre is sokan az első hónapba megtörnek és inkább hazaszöknének mert nem bírják.

2021. júl. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!