Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Azok a német katonai vezetők...

Azok a német katonai vezetők akiket lecsuktak a háború lezártával mit éreztek, reálisnak látták a helyzetüket?

Figyelt kérdés
szóval ha valakiben az volt épp hogy a Führer végsőkig harcolás parancsot adta ki nekem, de én megadtam magam mégis a végén hogy ne haljak meg, és azóta halottam a főnök is öngyilkos lett, én meg fogságba kerültem, és nem tudom mi lesz velem, jobb-e egyáltalán mintha meghaltam volna, nekik rossz döntés volt?
2021. aug. 5. 01:43
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
A fogságba esett német katonákat a ruszkik elvitték a gulágra, ahol még úszómedence, film vetítés sem volt mint auswitzba
2021. aug. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4%
A führer nem adta ki parancsba, hogy nem lehet megadnia magát. Sztálin csinálta azt, hogy az utolsó sorban fegyveres pártkatonák voltak, hogy a visszavonulókat leszedjék. Volt olyan orosz ápolónő, akit a felszabadított vörös hadsereg vitt a gulágra, mert ugye nem volt megadott orosz
2021. aug. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

[link]


Az ítéleteket 1946. október 1-jén hirdette ki a bíróság,407. ülésén. Egy ebédszünettel megszakítva ez egészen 15:40-ig tartott. A vádlottak, miután közölték velük ítéletüket, visszatértek zárkáikba. Mivel Gilbert, a pszichológus nem volt jelen az ítélethirdetésnél, az elítéltek (vagy felmentettek) az alábbiak szerint kommentálták neki ítéletüket:


Fritzsche: „Magamon kívül vagyok, hogy most nyomban szabadlábra helyeznek, és nem küldenek vissza Oroszországba. Ez több, mint amit reméltem.”

Von Papen: „Reméltem, de valójában nem számítottam rá. Űzött vad vagyok. Soha többé nem hagynak békében.”

Göring: „Halál!”

Ribbentrop: „Halál! Halál! Akkor hát nem írhatom meg az én szép emlékirataimat. Cccc… Micsoda gyűlölködés!”

Keitel: „Kötél általi halál! Azt hittem, hogy legalább ettől megkímélnek.”

Kaltenbrunner: „Halál!”

Frank: „Kötél általi halál. Megérdemeltem, számítottam rá.”

Rosenberg: „Kötél! Kötél! Ezt akarta, ugye?”

Streicher: „Természetesen – halál! Pontosan az, amit vártam.”

Funk: „Életfogytiglani börtön. Mit jelent ez? Csak nem tartanak börtönbe zárva egész életemben? Ugye, nem gondolják ezt komolyan?”

Dönitz: „Tíz esztendő! Hát, mindenesetre tisztáztam a tengeralattjáró háború ügyét. Az önök Nimitz tengernagya is elismerte: ön hallotta!”

Raeder: „Nem tudom. Elfelejtettem.”

Schirach: „Húsz! Jobb gyorsan meghalni, mint lassan.”

Sauckel: „Halálra ítéltek, nem tartom igazságosnak az ítéletet. Én személy szerint sohasem voltam kegyetlen.”

Jodl: „Halál! Kötél általi halál! Hát ezt, legalábbis ezt nem érdemeltem. Az, hogy halálra ítéltek – rendben van, valakinek viselni kell a felelősséget. De ezt, ezt nem érdemeltem.”

Seyß-Inquart : „Kötél általi halál. Nos, hát. tekintettel a helyzetre, nem is számítottam másra. Rendben van ez így.”

Speer: „Húsz esztendőt kaptam, hát, ami azt illeti, méltányos büntetés. Nem állapíthattak meg ennél enyhébb ítéletet, figyelembe véve a tényeket. Nem is panaszkodom.”

Von Neurath: „Tizenöt év.”

Frick: „Kötél. Nem is vártam mást.

2021. aug. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

A 3-as jót linkelt, én is ezt akartam. Vegyesen voltak akik egyetértettek az ítélettel, voltak akik amúgy is csak kényszerből szolgálták Hitlert, és volt az elvetemült keménymag aki haláláig vergődött meg ordítozott.

A többség méltósággal fogadta azért, ott sem volt mindenki teljesen kattant, csak hát ugye választása se volt a legtöbbnek...

2021. aug. 5. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Aki reális volt az már sokkal korábban tudta bukta lesz a történet, s nem értett egyet a végsőkig kitartással, de "jó katona" módjára végrehajtotta a parancsot. A háború végével mind a saját irháját igyekezett menteni, csökkenteni a saját felelősségét "nem tudtam róla/csak parancsot teljesítettem" szöveggel. Aki megúszta börtönbüntetéssel, vagy gulággal (bár az sem volt egy népünnepély) annak jó döntés volt, akit fellógattak, vagy a gulágon halt meg annak meg nem volt jó döntés. A saját szemszögéből mindenki így látta.
2021. aug. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 Azért az sem igaz hogy mindenki csak a saját irháját mentette vagy szó nélkül teljesítette a parancsokat minden áron, elég sokan próbálták pl. a német katonai vezetésből megmerényelni Hitlert, ezek közül a leghíresebb ugye a Stauffenberg-féle merénylet ami hajszálon múlott hogy nem sikerült. Ott elég realisták voltak a résztvevők és a céljuk a mielőbbi kapituláció volt, ezáltal megkímélve mindenkit a további fölösleges vérontástól, civileket és katonákat egyaránt.
2021. aug. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 a merénylők nem a kapitulációban hanem a különbékében reménykedtek, hogy ha Hitlert félreállítják akkor sikerülhet a "nyugattal" különbékét kötni és valahogy rendezni a helyzetet az oroszokkal (v. megállítani őket ha csak egy fronton kell harcolni). Abban viszont igazad van, realisták voltak abban hogy látták a háború már rég elveszett (sőt az OKW egyes tagjai már az elején látták hogy bukta lesz a történetből).
2021. aug. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen lehet hogy nem jól fogalmaztam, de én is erre akartam kilyukadni, hogy próbáltak volna a szövetségesekkel minél előbb békét kötni, amiről ugye Hitler hallani se akart, ő utolsó emberig harcoltatott volna mindenkit. Elég sok ember (köztük a koncentrációs táborok foglyai) menekültek volna meg ha sikerrel járnak, pár centin múlott gyakorlatilag milliók élete...
2021. aug. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 igen, ebben igazad van, ha sikerült volna a merénylet és az SS-t lefegyverezni akkor hamarabb lezárható lett volna a háború. Bár a feltétel nélküli fegyverletételből akkor sem biztos sokat engedtek volna, de pár külön alkut lehetett volna kötni (ld. Japán esetét) a gyors megadásért cserébe amivel milliók élete megmenthető lett volna.
2021. aug. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát az biztos hogy a szövetségesek nem mészárolták volna le a zsidókat és a többi foglyot, és a harcmezőn sem ölték volna le azokat a katonákat akik megadják magukat, szóval már ezzel rengeteget nyertek volna ha simán megadják magukat. Ha az amcsiknak vagy a briteknek teszik le a fegyvert akkor szerintem egész jó kilátásaik lettek volna, ha a szovjeteknek az már más kérdés, de nyilvánvaló hogy ekkora emberi és anyagi veszteség akkor sem lett volna.

Politikailag más tészta a dolog, de szerintem annál ami 45 után lett, rosszabb úgysem lehetett volna.

2021. aug. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!