Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van olyan ismerősöd aki...

Van olyan ismerősöd aki harcolt az afganisztáni háborúban?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor mit mesélt róla?

Tudtommal a szovjet - afgán háborúban, a 80-as években is harcoltak magyarok Kárpátaljáról.



2021. aug. 8. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A többség puska durranás nélkül megúszta az afgán missziókat
2021. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy oroszt és egy kárpátaljai magyart ismertem, tiszta őrült krapek volt a ruszki srác.

Előnyt éveztek az egyetemi felvételin, mint veteránok, magyarán muszáj volt felvenni és állandóan balhézott, mindig totál részeg volt, ami mondjuk még nem feltétlenül különleges, de részegen életveszélyes volt. Volt egy néger diák is, az orosz egyetemen, azt nem csípte, ezért kidobta az ablakon a másodikról, el is tört a lába, de nem lehetett kirúgni, védett volt. Akkoriban a Műszaki Egyetemen dolgoztam és valamilyen projekthez kiküldöttek voltak, én vittem el a szállásukra őket és kicsit összebarátkoztunk.

A magyar srác ejtőernyős volt Afganisztánban, az inkább olyan befelé forduló volt, de mondta, hogy a ruszki haverja szeretett ölni, különösen nőket, meg gyerekeket, ő attól eléggé húzódozott. Nem sokat mesélt, néha egy pár szót, a ruszkival alig-alig tudtam szót váltani, de jópofa hapsi volt különben, csak ugye vigyázni kellett vele.

Egy hétig voltak Magyarországon, párszor voltam velük, a magyar srác menyasszonyi, esküvői ruhát akart venni, vagy bérelni, volt, hogy a csaja is jött, vittem őket kocsival, meg villamossal is, mert közben az összes sörözőbe kocsmába be kellett menni és engem is itattak volna, csak ugye én voltam a sofőr és féltettem a jogsit, így letettem az autót.

A magyar srác mesélte, hogy többször volt tűzharcban és ugye lőtt ő is, három találata biztosan volt, de azt nem tudja, mi lett velük, megölte e őket, vagy sem.

A ruszki az keményebb volt, például rálőttek a helikopterükre, erre ő gépfegyverrel kaszálta a falusiakat, mindenkit, aki mozgott és kapott egy plecsnit érte.

2021. aug. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nagybátyám évekig kint volt. 2005-17 között kisebb-nagyobb szünetekket. Sokat mesélt róla, illetve mesél manapság is. Lövész volt, de élete során kétszer kellett élesben elsütnie a fegyverét, de embert nem ölt. Egyszer lehetőségem volt elmenni egy itthoni lőtéri gyakorlatra vele, és ott meg is mutatta milyen típusú fegyverrel lőtt, bár a típusára sajnos már nem emlékszem. Azt mondta, hogy semmi érdekes nincs ott csak sivatag és azt, hogy sajnálja aki az életét adja egy ilyen 'koszfészekért', ahogy ő fogalmazott. Azóta egyébként leszerelt.
2021. szept. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!