Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kabult megtudja tartani az...

Kabult megtudja tartani az afgan haderő vagy totális győzelmet arat a tálib hadsereg és létrejön Afganisztánban az iszlám kalifátus ?

Figyelt kérdés

2021. aug. 13. 17:47
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Roham tempóban közelednek kabul felé 30 napjuk sincs kb a drága jolfelszerelt afgán hadseregnek.


Szerintem a morál a legnagyobb probléma tálibok fanatikusok kormány erők nem akarnak harcolna

2021. aug. 14. 10:11
 12/32 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a morálra az van a legnagyobb hatással, hogy - vélhetően - beengedik a vallást a laktanyák kapuján. Egy olyan hadseregre nem lehet biztonságot rábízni, ahol még szakasz szinten jelen lehetnek a vallási különbségek. Nem igazán lehet hátat fordítani harcmezőn olyan embereknek, akiknek töltött fegyver van a kezében és szöges ellentétben gondolkodik mások ellenében. Vagy nem várhatja el az ember semmilyen szabályrendszer érvényesítését egy olyan legénységgel, amelynek tagjai - a vallási hovatartozásuknak hála - más és más megítélés alá vonhatják ugyanannak a hordának az erőszakos cselekményeit az utcán. Szerintem gyakran előfordulhat, hogy egy ilyen intézkedés alkalmával még katona a katonának is neki megy!...
2021. aug. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Meg be is épültek közéjük a tálibok bomlasztanak merényleteket követtek el .


Szerintem isszonyatosan jól csinálták mikor USA 2001 Ben támadót visszavonultak a pakisztáni afgán hegyvidekre de utána folyamatosan támadtak a szövetséges csapatokat persze csak gerilla akciókkal de folyamatosan veszteséget okozva

A kollaboráns kormányt is folyamat támadva

Amúgy közben szerintem nagy hálózat építés mehetett tudták hogy a nyugat előbb utóbb elmegy sereget tervet építettek

Miközben gerilla háborút folytattak.


Aztán mikor USA bejelentette hogy kivonul a többi országgal együtt elindították a támadást afgán kormány örülhet ha mazar sharifot és kabult meg tudja védeni ideig óráig


Taliban ilyen szempontból rendkívül sikeres és az USA hiába szuperhatalom szadam huszeint és a panamai kalandjukat leszámítva az összes háborút elvesztette. 45 óta .

2021. aug. 14. 13:05
 14/32 A kérdező kommentje:

Britek szovjetek és az USA után talán Kínanak több sikere lesz


Nem gondolnám hogy ha létre jön az afgán kalifátus akor a világ bekenhagyna meg O se hagyná békén a világ többi részét


21 Sz ban mikor lassan vilagkormany globális multi vállalatok. globális minimum adó felé megyünk

Észak Korea se fér bele ebbe a századba de neki ott az atom mint biztosíték

40 milliós afganisztant nem hinném hogy hagynak az 1500 éves korán alapján kormányozni és törvénykezni.


Szerintem vann benne jó dolog igazából a nok szexuális szabadsága az abortusz és a 21 Sz fiatalok értékrendje nekem se teccik

Valamilyen szinten kíváncsi leszek milyen országot tudna alapítani a taliban


Az iszlám államnak ezt nem engedték meg pár év alatt szétverték.

Szerintem a globális világ most se fogja hagyni hogy legyen egy alternatíva saját maga és értékrendje mellet.

2021. aug. 14. 14:42
 15/32 anonim ***** válasza:

Szidták Trumpot, hogy milyen buta, hát ehhez képest szerintem Bident fogják a valaha volt legrosszabb presidentnek minősíteni. Ne legyen igazam, de jövőre indul a iszlám terror hullám szerte a világon. A mákból szép pénze lesz a talibánnak, amit fegyverre és merénylők kiképzésére fog költeni. Nem bekiabálások lesznek a pride-on, hanem szöges repeszek...

A kínáiak már dörzsölik a markukat, lesz egy új vevőjük fegyverekre, Putyin meg kuncog, hogy lehetnek ennyire hülyék Nyugaton.

Most majd megtudjátok... vigyorog.

2021. aug. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Jo most ha még maradnak mármint az USA katonák akor meddig ? 50 évig évente meghal 100 megsebesül 200 de dollárszazmilliardokba kerül


Elvileg 2000 milliárd dollár volt a 20 éves afgán misszió költsége és kb ugyan az lesz mint előtte

A nyugati felszerelésel és a győzelmi morálal még erősebbek lesznek a tálibok mint 2001 ben

2021. aug. 14. 19:43
 17/32 anonim ***** válasza:
2000 milliárd soknak hangzik, de szerintem eltörpül egy terrorizmus miatt kirobbanó nemzetközi pénzügyi válság károkozása mellett.
2021. aug. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy a hadseregre költötték a pénzt, amire amúgy is kellett volna, mindegy, hogy hol van.

Amit az afgánok kaptak, azt a néhány iskolát, pár repülőteret, kórházat, meg egy kis infrastruktúrát, ami maradt az US Army után, az pár millió dolcsiban megáll, ha nem kell nekik, hát nem kell, dobják a szemétbe, az ő dolguk.

Ha tálib uralom kell nekik, akkor legyenek vele boldogok, de ha meg nem, az afgán nép dolga korlátozni a hatalmukat, nálunk is volt inkvizíció, meg eretnekégetés, karóba húzás, felnégyelés és véresen leverték a parasztlázadásokat, forradalmakat, de kivívtuk a demokráciát. korlátoztuk a vallás hatalmát, előttük is nyitva áll az út, vagy tűrjék csendben és szenvedjenek, ha nekik az a jó, mert a saját életük felett nekik kell dönteni.

Máshol sem volt leányálom, vérrel és verejtékkel sikerült eljutni idáig, őseink állandó harcával és szenvedésével, de ha nekik nem kell, vagy gyávák hozzá, hogy kivívják a saját szabadságukat, jólétüket, akkor éljenek úgy, ahogy akarnak, ki nem szarja le?!

2021. aug. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Jo de a modern világ se a boldogság és jólét földje ezt ne feledjük hányan boldogtalanok és magányosak itt?

Szerintem ez a világ legnagyobb tévedése hogy boldogabbak vagyunk mint 300 400 éve mert nagyon nem!



Ha nem lenne háború ott se éheznenek

Amúgy meg a vallás rendet fegyelmet

Rendezett családi életett ad !


És az utolsó ami szerintem itt nagyon de nagyon el van rontva.gondoljatok bele hány gyerek nő fel csonka vagy mozaik családban mennyi vallás és megcsalás van hány apa vagy anya nélküli gyermek vagy abortusz.


És ebből következően sok lelki sérült gyerek


A női szabadság terén teljesen egyet értek a talibannal

Az O rendszerük egy alternatíva a maga brutalitással de egyben erkolcseivel is

2021. aug. 15. 07:39
 20/32 anonim ***** válasza:
Nagyon naiv gondolat azt hinni, hogy ők a szélsőséges nézeteikkel megmaradnak a kopár sziklák között. Talibán =/= Észak Korea. Terjeszkedni fognak.
2021. aug. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!