Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Fordított volna a háború...

Fordított volna a háború menetén, ha 1945-re a németek/japánok kifejlesztettek és be is vetettek volna új csodafegyvereket?

Figyelt kérdés

Japán esetében például repülőgéphordozó tengeralattjárókat.

Kettő megépült még a háború vége előtt, de sosem vetették be azokat.

Mi lett volna, ha sikerül felrobbantani a Panama-csatornát az arról indított repülőgépekkel?

Utána pedig célzott támadásokkal a nyugati parton, esetleg lépfenés üvegeket ledobva a kaliforniai nagyvárosok felett országos járványt okozva.

A németek esetében például ha sikerült volna egyetlen atombbát elkészíteni és rakétával kilőni Londonra.

Mennyiben befolyásolták volna az ilyen támadások a háború végkimenetelét?



2021. aug. 13. 20:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Akkor is vesztettek volna, 1945-re már reménytelen volt a helyzet.
2021. aug. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Atomgomba ellen semmit sem tehettek volna
2021. aug. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Viszont a kapituláció és a teljes megszállás elkerülhető lett volna vele?
2021. aug. 13. 21:08
 4/18 anonim ***** válasza:

A német repülőgép hordozó egy tervezési zsákutca volt. Túl sok értelmük nem volt. Igazából repülőgép hordozására alkalmas csatahajó volt az elképzelés, de a kompromisszumok miatt nem volt jó egyik feladatra sem.

Az atombombától messze voltak, mert a legjobb tudósok abban az időben a Manhattan terven dolgoztak.

A V2 rakéták még erősen fejlesztési stádiumban voltak (pontatlanok voltak, kevés ért célba)

Tegyük fel, hogy a fejlesztés gyorsabb lett volna. Igen erősen megnehezítette volna a szövetségesek dolgát, de tömeges bevezetés szerintem akkor már nehéz lett volna (alapanyag- és üzemanyaghiány)

Ha az atombomba a Manhattan terv előtt kész lett volna, az erősen átírta volna a történelmet, de ahhoz kellett volna hozzá hordozóeszköz is az amerikai bomba 4,7 tonna volt. Ehhez nem volt hordozó repülőgép sem a V2 teherbírása az 1 tonnát sem érte el.

Ezt legfeljebb vonaton vihették volna a keleti frontra és ott robbantani.

A XXI tengeralattjárók sokat segítettek volna, de ha nem sikerül belőle egyszerre nagyon sokat hadrendbe állítani, akkor a szövetségesek ki tudják fejleszteni az ellenlépéseket.

Kicsit kevésbé elrugaszkodott a tengeralattjáróról indított V2, de a tengeralattjárók a háború vége felé már nem jutottak volna az USA közelébe.

2021. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
TALÁN az atombomba lett volna az egyetlen ami elgondolkodtatja a békekötésen a Szövetségeseket HA elég sok van belőle. A bibi az, hogy még ha kezükben is lett volna a komplett "recept" akkor sem tudták volna legyártani mert hiányzott hozzá az infrastruktúra (dúsítóüzemek). Ja és hasadóanyaguk sem volt. Még a háború előtt az USA elővigyázatosságból begyűjtötte az összes "szabadpiaci" uránt, Európában meg nem igazán volt uránbánya (0 db) amiből jelentősebb - egy bombához elégséges - mennyiségű uránérc kibányászható. Un. szaporító reaktoraik meg szintén nem voltak, de alapból ahhoz is jelentősebb mennyiségű uránér -> tisztított urán kellene "beindítani". A nukleáris fegyverek legyártásának ma sem a technológia a szűk keresztmetszete hanem a hasadóanyag rendelkezésre állása - ezért nincs Iránnak még nukleáris fegyvere.
2021. aug. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ami a repülőgép-hordozó tengeralattjárókat illeti. Egy totális zsákutca konstrukció. S mennyi gép is fért volna el rajta? 4-6-8? Csemege az amerikai elfogóvadászoknak. A háború végefelé már a levegőből süllyesztették el az u-bootok 90%-át, pedig azok lényegesen kisebbek, nehezebben észlelhetőek voltak mint egy kifutópályát víz alatt úsztató lomha monstrum (na persze hidroplán... - azt még egy totál zöldfülű vadászpilóta is röhögve leszedi). "Lebombázni a Panama-csatornát"... az gondolom nem zavar, hogy ~80 km hosszú. Max. pár átemelő, kiegyenlítő zsilipet tudtak volna megrongálni még akkor is ha nincs légvédelem, azt meg egy héten belül kijavítják.

Egyébként ha valamelyik "csodafegyver" annyira magas harcértékű életképes konstrukció lenne akkor azt az elmúlt 80 évben már rég továbbvitték volna (ld. gázturbinás hajtóművek, rakétatechnika stb.). A megalomán, inkább a kétségbeesés szülte lázálmokból született sci-fi kategóriájú ötleteket meg nem.

2021. aug. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kettő fért el benne, kamikaze-akcióval tervezték felrobbantani a két végét két USA-felségjelzésűre átfestett géppel.

[link]

2021. aug. 13. 22:56
 8/18 anonim ***** válasza:
Kis esti színes: a németek elég közel voltak az atombomba megépítéséhez. Csak Heisenberg-ék bojkottálták. Állítólag nem vették jó néven, hogy a régi kollégákat a rezsim üldözte. Miután Bohr-ral közölte '41-ben, hogy közel járnak, akkor paterolták ki Feynman-ékat a hadsereg kutatási részlegéről és indították el Szilárdékkal a Manhattan tervet '42-ben.
2021. aug. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Mi lett volna, ha sikerül felrobbantani a Panama-csatornát az arról indított repülőgépekkel?"


Pár hetig/ hónapig akadozott volna az ellátás de ennyi.


"A németek esetében például ha sikerült volna egyetlen atombbát elkészíteni és rakétával kilőni Londonra."


A v2 pár száz kiló robbanó anyagot tudott vinni. Az atombombák pedig több tonnásak voltak. Arról nem is beszélve hogy nehéz lett volna időzítőt beállítani, mert annak jó magasan kell robbannia nem pedig a földet érve

2021. aug. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 kürasszír ***** válasza:
88%

# 8


Nem igaz.


Az elmélet egy dolog, de ahogy az # 5 leírta kb. semmi nem volt hozzá a németeknek. Vagyis a németek a valóságban igen messze jártak az atombomba megvalósításától.

2021. aug. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!