Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen iskolai végzettség...

Milyen iskolai végzettség kell a mélységi felderítő alakulathoz való kerüléshez, illetve mit ajánlanátok ha valaki speciális katonai egységhez szeretne bekerülni? Érettségi elég lenne mindehhez?

Figyelt kérdés

#felderítő, #ejtőernyős
2021. szept. 12. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Igen, ezekhez elég az érettségi. De hogy milyen minőségű kiképzést és munkát fogsz kapni ebben az országban az jobb kérdés lenne.
2021. szept. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bőven elég az érettségi. A különleges alakulatokhoz diploma helyett kimagasló (de nagyon!) fizikai és mentális képességek, akaraterő kell hogy bekerülj (s ott is maradj).
2021. szept. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csakis a tiszti rendfokozat eléréséhez kell felsőfokú végzettség. Ez a magyar különleges egységeknél csak a csapatvezetőknél követelmény, bár jellemzően műszakisnak sem küldenek el nulla alaptudással (persze ez nem feltétlen diploma kell legyen, lehet pl. villamosipari szakközép is).
2021. szept. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ, ment a zöld! Van esetleg valakinek tapasztalata ebben, netán szolgált valaki ilyen kötelékben? Az unokaöcsém teljesen rápörgött a speciális katonai kiképzésre, és részleteket szeretne arról milyen feltételeknek kell megfelelni mindehhez.
2021. szept. 13. 13:30
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem vagyok kommandós, valószínűleg minden kérdésedre tudok válaszolni. A kommandósok "mellett", rohamlövészként szolgálok Szolnokon.


Mire lenne kíváncsi konkrétan az öcséd?


Hármas voltam.

2021. szept. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!