Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A nők miért lehetnek "kommandó...

A nők miért lehetnek "kommandósok" a rendőrségnél? A tek -nél is vannak nők a műveleti egységbe ha jól tudom.

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki trollkodásba kezdene, semmi bajom ezzel, csak azt hittem a rendőri különleges egységek kommandósai csak férfiak.


cikk a témában, bár nem friss de akkor is .


[link]



Más országokba is vannak csajok a kommandósoknál? PL Amcsi S.W.A.T egységnél stb.



köszi.


2021. szept. 16. 18:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Csak azért, mert kis hazánkban a máv és a tűzoltóság nem jutott túl a 19. századon, attól más szervezetek nyugodtan élhetnem a 21-ben. És jobbára, igen, haladóbb országok nem diszkriminálnak. Habár usa hadseregben voltak érdekes húzások de ez a 2000-es évekre elmúlt.
2021. szept. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Vannak, de pl. óvóbácsiból sem sok van, nem véletlenül. Ráadásul egy nőnek nehezebb a fizikai követelményeket teljesíteni.
2021. szept. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

#1 A mávnál dolgoznak nők is.


A tűzoltóságnál sincs diszkrimináció, igazából sosem volt kitétel hogy csak férfiak jelentkezhetnek. Csak rohadt nehéz a fizikai felmérő, egy átlag nő nem bírja azt.


A biológiát hiába próbálod átbszni nem fog menni

2021. szept. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
12%

"#1 A mávnál dolgoznak nők is."


Csak nem mozdonyvezetőként. Asszem a hatályos mtk megszabta a nők által emelhető teher nagyságát és a cavarkapocs tömege ezen a határon felül van, ezért nagyon sokáig ( talán még most sincs ) nem indult nők számára mozdonyvezető képzés, csak motorvonat.


Ausztriában, Németországban, Svájcban simán vannak mozdonyvezető nők, de ott láttam már vonulós tűzoltóknál csajt! :)


Erre céloztak amikor a középkorban leragadást említették.

2021. szept. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehetnének... a gyakorlatban viszont olyan magasak a fizikai követelmények hogy igencsak amazonnak kell lennie ha meg akarja azokat ugrani. Életerős, aktívan sportoló férfiak sem mind tudják teljesíteni. Az un. ruházat átvizsgáláshoz, vagy motozáshoz viszont vannak nők (ezt - különleges esetet leszámítva - csak a vizsgált személlyel azonos neműek végezhetik el).
2021. szept. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
23%

#4


Nyilván, aki figyelembe veszi a biológiai és némi adottságokat, tehát a természet törvényeit, az le van ragadva a középkorban. Bezzeg ti már olyan haladóak vagytok, hogy kitaláltatok még huszonöt másik nemet.

2021. szept. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%

#6 nah, már megint kezdődik... Figyu, legyen petíció: le a női súlyemeléssel, ott is többet emelnek, mint 20 kiló. Aztán ott van a cselgáncs és a női futball is csak mezcseréből álljon.

Na, másszál szépen vissza orbán seggébe!

2021. szept. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
5 ös, linkeltem 1 cikket, nem motozni vannak ott stb, ugyanolyan kommandósok mint a hapsi kollégák.
2021. szept. 17. 10:59
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

#7


Pontosan azért van külön férfi és női verseny ezekből, mert a két nem eltérő biológiai adottságokkal rendelkezik. Ez pont, hogy engem igazol, te ostoba libsi xar. Ti vagytok azok, akik próbálják elmosni a nemek közti különbségeket, sőt újabban már a hagyományos nemi felosztást (ami konkrétan az emberi biológia alapja) is alapjaiban kérdőjelezitek meg. Egyébként nem vagyok fideszes, csak egy normálisan gondolkodó, normális ember. Ez rólad nem mondható el.

2021. szept. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

"te ostoba libsi xar"

"Egyébként nem vagyok fideszes"


Kezd cikinek lenni a pártfunkcionáriusság? Vagy majd megint jöttök a régi jó dumával, hogy belülről bomlasztottátok a rendszert?

2021. szept. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!