Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tulajdonképpen mibe akartak...

Tulajdonképpen mibe akartak belereccsenni a katonaság alatt?

Figyelt kérdés
A 70-es, 80-as években miért akarta minden 3.férfi megölni magát? Miféle sanyarú sors várt rájuk azalatt a pár év alatt?

2021. okt. 3. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
És ezt a baromságot honnét vetted??
2021. okt. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Voltál katona?
2021. okt. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Azt nem tudom, hogy ennyien akartak-e öngyilkosok lenni, de az szerintem senkinek nem volt jó, hogy 1,5-2-3 évig nem élhették az életüket, nem dolgozhattak, otthon kellett hagyni a családot (a kisgyerekeseknek is). Akit felvettek egyetemre, azokat az érettségi után rögtön behívták katonának. Nem te rendelkeztél az életeddel, hanem a katonaság.
2021. okt. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%

#3

Egy olyan korú ember még semmiről nincs lekésve, dolgozni ma sem szeret senki, akinek rendes megbízható nője volt azt ugyanúgy megvárta ez idő alatt, cigányok inkább a gyereket vállalták mint hogy besorozzák őket, könnyebb volt nekik felmutatni az asszony orvosi igazolását.


A kérdésre a válasz hogy sok ember már akkor is semmirevaló volt, és csak a saját életét nézte hogy neki jó legyen, sokakat pl az anyja nem engedett katonának, ez is milyen idióta viselkedés.

Meglátszik hogy ahol volt/van katonaság ott az emberek sokkal komolyabbak is, lenne egy konfliktusa ennek az országnak valamely szomszédos országgal, nemzetközi segítséget kéne kérni, mert a csóróknak nincs hadserege.

2021. okt. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Inkább a pszichológiai szűrés hiánya volt a gond. Nálunk is volt olyan aki kiszökdösött éjszaka hogy láthassa a feleségét meg a gyerekét, aztán egyszer visszaszökés közben az egyik őrségben lévő túlreagálta a dolgot(nyilván az akkori rezsim agymosása nem tett jót neki) és szitává lőtte. A másik meg őrségben kezdett el lövöldözni őt is agyonlőtték mert másképp nem lehetett megoldani. Volt direktebb öngyilkossági kísérlet is, amikor a csajukat/feleségüket bukták a katonaság miatt meg ilyenek, de azok alapból a labilis emberkék voltak. De hát nem véletlen lettek annyian alkoholisták, azért a mi időnkben még 2 év volt az azért sok volt. Sok sérült ember került ki onnan akik aztán soha nem tudtak visszailleszkedni a társadalomba, alkoholisták, hajléktalanok stb lettek.
2021. okt. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jaj, szegények.
2021. okt. 3. 13:35
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
#5-ös te Afganisztánban voltál katona? Én a 80-as évek elején 3 helyen és több a pozitív emlékem mint a negatív. Persze nem voltam egy nyámnyila beszari gyerek akkor sem.
2021. okt. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7

Én a 70-es évek közepén voltam. Nem mondtam hogy nekem negatív élmény volt, de sokaknak az volt és ismertem 5 embert aki nem élte túl meg egy csomót aki totál megreccsent a katonaság alatt. Ez már csak ilyen volt akkoriban, ezért is írtam, hogy a pszichológiai szűrés nagyon hiányzott akkoriban mert ez nem mindenkinek való.

2021. okt. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem akart senki megreccsenni, csak voltak, akik nem bírták, hogy olyan szabályok szerint kell élniük, amelyeket nem ők alkottak meg. Az orvosi résszel, - mármint a szűréssel - az volt a gond, hogy rengetegen szerették volna teljesen egészségesen is megúszni a sorkatonai szolgálatot és ebből az okból kifolyólag rengeteg volt a szimuláns. Erre úgy reagáltak a katonai orvosok - általában, - hogy komoly beavatkozást kívánó betegségekkel is "alkalmasnak" minősítettek suhancokat és amikor beütött a "krekk", akkor mosták kezeiket, - "A haza szolgálatáért életét áldozta" kategóriát nyerték meg, akik nem bírták a kiképzést, mint "járulékos veszteség". A leggyakoribb okok az akkoriban elkövetett öngyilkosságokra az aktuális barátnő elvesztése és a nem kellő rendszerességű haza jutás lehetősége. A néhai Magyar Néphadseregnél a leghatékonyabb fegyelmezési eszközök között egyértelműen a haza jutás lehetősége vitte a prímet, - aki nem viselkedett, az lőhetett magának olyan öngólt, hogy csak a kötelező (őt éves szinten megillető) szabadságra engedték haza (nagyjából fél évente). Nos, ezt eléggé sokan nem bírták elviselni. Törtek meg a haza jutás reményében ott olyan kemény legények is, akikkel manapság sem szívesen találkozna egyikünk sem egy sötét sikátorban négy szem közt. Ennek legdurvább lenyomatai a büntető zászlóaljak voltak - elsősorban Nagyatádon és Lentiben voltak ezek a "futkosók". Első lépcsős helyek voltak és ha hallott már az itt olvasók közül valaki rossz közlekedésről, felejtse el, mert ezek a helyek minden képzeletet felül múltak ebben a tekintetben. Nem volt ritka, hogy az ország túlsó csücskében életvitelszerűen bejelentet katona 0,5-1,5 óra "otthonlét" után már fordulhatott is vissza, de még ennek is örült szerencsétlen, mint majom a farkának! Aztán sokan voltak olyanok is, akik az idősebb korosztályokban szolgáló katonatársaik megaláztatásait nem bírták ép ésszel elviselni. -Vagy megreccsentek - és katonaorvos szerelte le őket, - vagy öngyilkosok lettek. Három részre osztottak fel idősíkban egy sorkatonai szolgálatot és abból az első harmad így telt el a legtöbb sorkatonának! Az első időszakot hívták "kopaszoknak", a középsőt hívták "gumiknak", míg a legutolsó korosztályt pedig "öregeknek" hívták. Sajnos sokszor lőttek túl a célon - ártatlannak induló nevelési célzattal - az idősebb korosztályok. Az volt a jellemző, hogy a "gumikra" voltak bízva a "kopaszok" elsősorban. De ha "sérelem" ért egy "öreg" katonát vagy hibázott az egyik "gumi" - és emiatt nem jutott haza pl. egy "öreg" katona, akkor az "öreg" katonák vették kezükbe az irányítást és a megtorlást. Sokan nem bírták ezt végig ép elmével!
2021. okt. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem minden 3. "reccsent meg", ennél kisebb volt az arány, de tény hogy majd' minden alakulatnál, minden új állománynál előfordult hogy volt aki nem bírta pszichológiailag a nyomást. A kötöttségeket, a megszokott környezetből történő kiszakadást, a beilleszkedést. A #9-es nagyon jól leírta a helyzetet.

Hozzáteszem akkoriban maga az élet is sokkal nehezebb volt mint manapság, a hétköznapokban is keményen meg kellett dolgozni mindenért a sima életben is. Megjegyzem (sajnos) az öngyilkosság nálunk szinte "néphagyomány" eléggé előrébb vagyunk ebben a mutatóban a civil élet területén is :(

2021. okt. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!