Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Budapest idegen megszállás...

Ha Budapest idegen megszállás alá kerülne egy háborús konfliktus során, akkor Debrecen városa (amíg a helyzet nem konszolidálódik) funkcionálhatna Magyarország fővárosaként? (vagy valamelyik nagyobb magyar város, pl Szeged, Miskolc, Győr, stb...?)

Figyelt kérdés
Onnan kiindulva, hogy a támadók milyen irányból jönnének? (persze vágom, hogy EU, meg NATO tagok vagyunk, meg USA és Izrael szövetségesei, emiatt minimális egy Magyarország elleni háborúnak a lehetősége, de elméleti síkon maradva a "bármi megtörténhet" gondolkodás mentén mik lennének nekünk, magyaroknak a lehetséges opcióink egy ténylegesen bekövetkező háború esetén?)

2021. szept. 27. 09:31
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
16 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt már rá példa
2021. szept. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha támadást kapunk akkor az (észak-dél)keletről fog jönni, tehát Debrecen máris elesett. Előbb lenne Szentgotthárd az ideiglenes központ.
2021. szept. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha keletről jönnek a "felszabadító" csapatok, akkor Debrecen lehet az ideiglenes kormány székhelye. (lehet, hogy rossz irányba lapoztam a naptárat?)
2021. szept. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Mivel Debrecen a 2. legnagyobb város így sanszos lehetne a dolog. A következő legnagyobb, a frontvonaltól távolabb eső, jól biztosítható város venné át ezt a funkciót.
2021. szept. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 meszike91 ***** válasza:
87%
Bármi lehet főváros ahova a vezetés menekül
2021. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem sok esélye van annak, hogy Magyarországot megtámadják, de ha mégis akkor az Kelet felől jönne, Oroszország inkább támadna meg minket mint az EU, Ukrajna sem igazán baráti ország, és a Románok is hasonlóan éreznek irántunk. Déli irányból Szerbia esélyes még, bár mostanában jobb a viszony az ottani Orbán barát kormány miatt, de ez is változhat. Ebből kifolyólag Debrecen és Szeged előbb esne el mint Budapest, inkább azon kellene gondolkozni, hogy az ottani értékeket hogyan helyezzük át biztonságosabb zónába. Ha mondjuk a szlovákok megkattannának akkor egy északi irányú támadással Budapest valóban bajban lenne, ezt még tovább lehetne gondolni egy nagy szláv összefogással történő egységes észak-dél-kelet irányú támadással, na akkor már csak az ország középső része jöhetne szóba mondjuk Kecskemét, vagy a nyugati határszélen mondjuk Szombathely mint főváros.
2021. szept. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Bocs irányú helyett irányból.
2021. szept. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 kretens ***** válasza:
0%
Én irtam már egyszer más topikban de elmebetegnek néztek hogy mi a megoldás.Kis területü ország vagyunk tehát nem lenne idő mozgósitásra.Csak egy megoldás van.Vegyi fegyverek felhalmozása melynek célja az lenne hogy bár megtámadhatnak minket de a támadók sem menekülhetnének a biztos haláltól.Ideggáz tölteteket kell elrejteni minden nagyobb településen és amolyan végső megoldás céljából magunkal rántani a támadókat a másvilágra.Tudom ez kész elmebaj de ez pont arra lenne jó hogy még csak gondolatban se merüljön fel egyetlen szomszédunkban sem hogy megtámadanak minket.
2021. szept. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

8-as, és csodálkozol ha elmebetegnek néznek? Ha az ideggáztól a magyar lakosság is kipusztul akkor mi értelme van ilyen módon megvédeni a hazát? Mondjuk kipusztulnak velünk együtt a támadásban résztvevő itt állomásozó ellenséges csapatok is, de onnantól kezdve már szabad az út a következő invázió előtt. Ráadásul békeidőben is egy időzített bombán ülne az egész lakosság a felhalmozott vegyi fegyvereken. Elég ha megnézed mi történt Bejrútban, szóval szerintem kezeltesd magad míg nem késő.

https://www.youtube.com/watch?v=G8mRaeEpyM0

2021. szept. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 kretens ***** válasza:
90%
9...Az első nagyobb település után már nem mernének tovább menni.Én is voltam katona és lehetetlen a nap 24-órájában vegyvédelmi ruhában mozogni.A másik meg az hogy valódi harci helyzetben 10-emberből 7 lefagy a félelemtől.Egyébként meg a honvédségünk jelenlegi létszáma mire lenne elég?Mert bizony egy támadás esetén nem sok idő lenne sorozásra mert kis területü ország vagyunk és a világban a jelenlegi szárazföldi és légi egységek fejlettségi szintje és még ha nem is csúcskategória hanem csak közepes 50-100-200 kilómétert már nagyon hamar megtesznek.
2021. szept. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!