Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Brüsszel Magyarország elleni...

Brüsszel Magyarország elleni hibrid hadviselésének a része, hogy elvárja a szolidaritást a menekültekkel és hogy átengedjük őket a határon?

Figyelt kérdés

Ha Magyarország nem hátrál meg a küzdelemben, fenntartja az elzárkózást, továbbra is visszakényszeríti az érkező menedékkérőket a határvédelmi kerítés túloldalára, akkor nagy pénzbírságok jönnek.


[link]


A baráti Lengyelország is célponttá válhat, ott is hasonló fizikai és jogi határzár működik, mint Magyarországon.



2021. nov. 22. 00:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
63%

#2


Te érted is, amit írsz? XD


"jogállami mechanizmusok be nem tartása" - A jogállamiság ügyében soha nem hangzott el egyetlen konkrét vád sem, és egyébként sehol nincs is definiálva, hogy pontosan mi a jogállamiság keret- vagy követelményrendszere, így megsérteni is elég nehéz lenne bármit. Vannak nemzetközi szerződéseknek definiált jellemzői, ám még Brüsszel sem mondta, hogy ezek közül megsértette volna bármelyiket a magyar állam.


"hatalmi ágak szét nem választása" - Ez a legenyhébb értelmezés szerint is 1918 (Első Magyar Köztársaság) óta fennáll Magyarországon, de valójában már 1438-tól, a rendi monarchia kialakulásától is datálhatjuk. Tájékoztatlak, hogy Magyarországon a törvényhozó hatalom az Országgyűlés (és a helyi önkormányzatok), a végrehajtó hatalom a kormány, a bíráskodó hatalom pedig a bíróságok, ügyészségek. Ezek egymástól teljesen függetlenül működnek, kölcsönösen ellenőrzik egymást, a hatalom önkényes kisajátítása nem lehetséges. Ha még ennyit sem tudsz, akkor azt kell mondjam, igazán buta ember vagy, a tippem alapján valami 20 éves bölcsész önjelölt jogvédő, aki olvasott valami ellenzéki fantazmagóriát a neten, most pedig azt bégeti vissza.


"EU pénzek felhasználásának át nem láthatósága" - Erről most folynak a vizsgálatok. Egy kézen meg lehet számolni, hogy eddig hány esetben bizonyítottak be korrupciót. Az OLAF oldalán fent vannak a nyilvánosan elérhető jelentések és vizsgálati eredmények, nyugodtan olvasgasd őket. Egyébként ehhez a témakörhöz kapcsolódóan számos mutatóban (pl. vádemelési arány) az EU élmezőnyébe tartozunk.

2021. nov. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg külföldi vendégmunkás dolgozik náluk. Elvégzi azokat a munkákat, amit már egy átlag német nem csinálna meg mert alantas munkának tartana mint pl. a takarítást. Kezdetben valószínűleg elfogadhatónak tűnt számukra, hogy hasonlóan kezelhetik őket, mint akik eddig érkeztek hozzájuk. Viszont itt sokkal nagyobb számban érkeztek Európán kívülről és a tagállamok sem feltétlenül szeretnék teljes mértékben befogadni őket kockáztatva ezzel saját országuk normális működését. Megjegyzem Magyarországon eddig is volt letelepedési kötvény ( [link] ) viszont itt rá akarja Brüsszel erőltetni a saját igazát a tagállamokra, magyarán hogy válogatás nélkül fogadjon be migránsokat, mert pl. itt regisztrálták őket illegális határátlépőként. Ha vki korábban járt a debreceni menekülttáborban tudja, hogy pl. sok afgán nem ide, nyugatra akart menni. Korábban is az volt a jól bevált szokásuk hogy meg se kapták az ideiglenes tartózkodási engedélyt már mentek is tovább. Szóval előbb utóbb az EU szétesik ha tovább erőlteti nézeteit Brüsszel a tagállamokra mint ahogy annak idején a Római Birodalom hasonló kezelhetetlen bevándorlási áradat miatt esett szét.
2021. nov. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!