Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Önkéntes területvédelmi...

Önkéntes területvédelmi tartalékosok mehetnek a határra is szolgálni?

Figyelt kérdés

Még van egy utam a toborzó irodába, de gondoltam addig is teszek itt egy próbát.

Egyetem/munka mellett mennyire lehet csinálni, ha van tapasztalatod ez is érdekelne.

Ött.-ként milyen feladataid vannak?

Nőként mire számíthatok, illetve érhet valamilyen “hátrányos megkülönböztetés”, hogy csak önkéntes vagyok és nem hivatásos/ szerződéses katona?



2021. dec. 26. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
#1 Nem értem miért kell ilyen lekezelően hozzá szólni. Miért baj ha valakinek van egy konkrét célja?
2021. dec. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

#2


Az ilyen egy ostoba libsi, aki tagadja a valóságot. Szerinte nincsen naponta több száz vagy akár több ezer határsértési kísérlet.

2021. dec. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
2# aha szóóó most leszóltál 36.000 szerződéses és kb 60.000 tartalékos katonát gratulálok.
2021. dec. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
#4 Ha valóban nekem szántad a megjegyzésed akkor inkább ülj vissza az iskolapadba és gyakorold a szövegértelmezést.
2021. dec. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

5# oké akkor + engem is.


De amúgy hidd el hogy azok a rohamosztagosok sokkal okosabbak mint te dobálózol olyan szavakkal aminek a jelentését se érted csak láttad valahol és megtetszett. Amúgy a szüleid tudják hogy ilyenkor ébren vagy?

2021. dec. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezt intézzétek légyszi privát üzenetben, kezd kínossá válni 😀
2021. dec. 26. 23:30
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Lehet csinálni egyetem/munka mellett - direkt ez a célja, hogy "normál civil" állampolgár is katonai tapasztalatot szerezzen és amikor baj van akkor fegyveresen is szolgálni tudja a hazát. Jár kötöttségekkel (kiképzés, továbbképzés, előre meghirdetett időpontban gyakorlat), de nem állandó feladatot jelent. Rendkívüli helyzetben menni kell majd, de egyébként jó előre tudni fogod a "menetrendet".

Nem ér nőként hátrány, a "rendes" seregben is szolgálnak nők.

Határra nem küldenek le, de vállalhatod hogy átlépsz a határvédelembe. Bár a jogi lehetőség nyitva áll, de ez csak akkor fog napirendre kerülni ha megint tömegesen ostromolni akarnák a migrik a határt.

2021. dec. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
8#-as válaszom miért is lett lehúzva? Az ilyen idiótákat jelenteni szokták (a válasz provokatív, a válaszadó csak veszekedni akar) és ez is történik
2021. dec. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%
@3 Bár törölték a hozzászólásomat, de természetesen leszóltam. A hadseregnek olyankor van értelme, amikor zsákolni kell árvíz idején, azt meg én is szoktam, a katasztrófavédelem meg jobban csinálja. Jelenleg még néha rendőröknek segítenek hajléktalanokat vegzálgatni, ez is feltétlenül fontos teljesítmény. :)
2021. dec. 27. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
23:44-es válaszoló, köszönöm a segítséget.
2021. dec. 27. 05:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!