Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amerika azért vonult ki...

Amerika azért vonult ki Afganisztánból, hogy Ukrajnába menjen át?

Figyelt kérdés
Nehéz nem észrevenni az összefüggést. Először kivonul Afganisztánból, majd elkezd fegyvereket küldeni Ukrajnának. A következő feltehetően az lesz, hogy kimennek Ukrajnába "segíteni".

2022. jan. 22. 17:43
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
72%

Nincs rá jogalapjuk mert Ukrajna nem NATO tag és semmiféle ENSZ BT határozat nincs (nem is lesz a BT-nek tagja Oroszország is). Esze ágában sincs az USA-nak katonákat küldeni oda ahol az oroszok is ott vannak és Ukrajna miatt kirobbantani a III. Vh-t. Ennyi erővel már most támadást indíthatna ugyanaz lenne a végeredménye (atomháború).

Nincs túl sok összefüggés az Ukrajnai események és Afganisztán között.

2022. jan. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
79%
Ahogy írják is, Ukrajnának semmi köze a NATO-hoz.
2022. jan. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

OK, de akkor Putyin milyen biztonsági garanciát kér a NATO-tól vagy akkor mi köze van ehhez a NATO-hoz, ha azt írjátok, hogy semmi? Utolsó mondat a videóban.


https://www.youtube.com/watch?v=mTsbTpXB4k4


Egyébként nem is arra gondoltam, hogy vh robban ki, de Amerika mindig is törekedett arra, hogy az Oroszok közelében legyen. Pl. ott van Korea, akik üzletelnek az oroszokkal, Amerika meg szépen odatelepült, hogy azért mégiscsak meglengessék az ujjaikat, hogy nem úgy van az. Vagy a többi európai ország, ahol amerikai csapatok vannak az orosz terjeszkedés (ide értve a hadászati támogatásokat is) kordában tartására. Na most, ha Ukrajnába tudnának telepedni valamilyen indokkal, ami gyakorlatilag Oroszország mellett van, akkor azzal hadd ne mondjam el, hogy mekkora stratégiai pontot nyernének maguknak.

2022. jan. 22. 22:23
 14/33 anonim ***** válasza:
65%
#13 bingó, szerinted miről szól az egész ukrán konfliktus? :)
2022. jan. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

#13


Ukrajna a NATO tagja akar lenni, ez igaz, és ilyen értelemben közük van egymáshoz. Ez az, amit Putyin nem akar hagyni, teljesen érthető módon. De Ukrajna jelenleg nem tagja a szervezetnek, így az USA-nak nincsen jogalapja beavatkozni.

2022. jan. 23. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Szerintem Amerika nem sokáig fogja pihenőn hagyni a katonáit, de én sem gondolom, hogy élőerőt is küldenének Ukrajnába.
2022. jan. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
65%
És itt jönnek a képbe a jóságos magyar népek, akik míg fennállnak, meg fogják vétózni Ukrajna NATO-tagságát, - melynek következtében "saját magát fogja felzabálni" Ukrajna.
2022. jan. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Na tessék, a Pentagon már arról beszél, hogy agresszió esetén 8500 fővel támogatná a NATO-t katonai beavatkozásra.... Én megmondtam, hogy erre áll az amcsik szénája. Az oroszok pedig már Magyarországgal fenyegetőznek, szeretnék, hogy lépjünk ki a NATO-ból. Gondolom Ukrajna után mi lennénk a következők. Szép kis világban élünk.
2022. jan. 26. 08:38
 19/33 anonim ***** válasza:
Gondolj már bele, miből éljen meg a hadiipar ??
2022. jan. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
A hadiiparnak kihalnia kellene, nem megélnie. A világnak a felvilágosodás felé kellene mennie, nem az agressziót erőltetnie.
2022. jan. 26. 18:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!