Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A náci Németország miért nem...

A náci Németország miért nem vetette be a 2. világháború legutolsó napjaiban sem (amikor már minden mindegy volt) az általa birtokolt vegyi fegyvereket, pl a szarint és hasonlókat az előretörő szövetséges csapatok ellen?

Figyelt kérdés
A háború egészéről nem is beszélve?

2022. febr. 6. 20:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
5%
Miért kell ilyen náci elméleti konteós kérdéseket feltenni? kérdem én lengyel-magyar kettős állampolgárként...
2022. febr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Mit értek volna vele?

Volt annyi józan gondolkodás a német vezetőkben, hogy belátták, azzal csak maguknak ártanának, a háborút nem tudják megnyerni

2022. febr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%
Már bréma, hamburg bombázása után, ha bevetik a szövetségesek kiírtják az egész népet népet [link]
2022. febr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés, én sem tudom. De annyi biztos, hogy a vegyi fegyverek bevetése veszélyes a saját csapataidra is. Nem néztem utána milyen vegyi fegyverrel rendekleztek a nácik, dr feltételezem valamiféle gáz halmazállapotú anyag lehetett. Azt pedig nem éri meg használni, mert megfordul a széljérás és visszafelé sül el. Ráadásul ha a szövetségesek is elkezdtek volna erre válaszul hasonló fegyvereket bevetni, még több halálesettel járt volna a háború. Nem lehet úgy megszállás alatt tartani egy területet, hogy a katonáid 80 százaléka halott. Nemzetközi jog is tiltja. Nem az emberségességükről híresek a nácik, de előfordulhatott akár az is, hogy a tiszti kar ellenezte a bevetését.
2022. febr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
14%
Nem tudom, én megtettem volna, és hadifoglyokat sem ejtek azokkal szemben, akik megtámadták Németországot, majd kitelepítettek 15 millió németet, meg olyan terveik voltak, hogy kiirtják a németeket... Tartottak attól, hogy velük szemben is bevetnek ilyet. Talán nem tudták eljuttatni sem a célpontokhoz. Illetve lehet, hogy egy idő után egyszerűen gázálarcot húz az ellenséges katona/civil, és nem eredményes a szer.
2022. febr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Mert Adolf Hitler csak a zsidó népmesékben gonosz.
2022. febr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
6-os attól függ, mi a gonoszság definíciója. Én elhiszem, hogy a saját népének jót akart, de mégiscsak szisztematikusan kivégeztetett 6 millió ártatlan embert. Nekem ne mondja senki, hogy az a 6 millió ember mind gonosz bankár gnóm zsidódémon volt, mert ezt állítani teljes idiótaság. Aki ezt hiszi, keressen fel egy pszichológust.
2022. febr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%
Amúgy a nácik semmi jót nem csináltak. A munkahelyteremtés és a fegyverkezés is hitelből ment. Ha nem robbantották volna ki a háborút, a német gazdaság már a 40-es évek elején összeomlott volna.
2022. febr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
98%

Mert tudták, hogy a szövetségesek sokkal-sokkal több és rosszabb vegyi és biológiai fegyvert tudtak volna már másnap a nyakukba dobni.

Hitlert leszámítva a többi német vezető számolt a háború utáni élettel is.

2022. febr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
ha jól tudom akkor egyrészt Hitler sem akarta, volt személyes tapasztalata milyen egy vegyi fegyver támadás
2022. febr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!