Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A következő-, immáron 3....

A következő-, immáron 3. világégés legnagyobb eséllyel a Föld mely régiójában törhet ki a jövőben (az I. világháború "balkáni lőporos hordó" hasonlatával élve)?

Figyelt kérdés

2022. febr. 10. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Tuvalu és Kiribati között.
2022. febr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szántóvető ***** válasza:
23%
a messzi kárpát-medencében,ahol kő kövön nem marad..
2022. febr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Reméljük sehol, mert tökmindegy hol tör ki az egész bolygó fogja inni a levét ha a "nagyok" elkezdik nukleáris töltetekkel dobálni egymást. Van pár konfliktuszóna, de a kölcsönös elrettentés miatt inkább incidensek, csetepaték (na meg proxyháborúk) várhatóak mint teljes összefeszülés.
2022. febr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, hogy az olyan területeken kívül, mint mondjuk Izrael, amely az Iszlám és a zsidó vallás ellentétjei következtében áttételesen világháborús veszélyt hordoz, vannak területek - és nem csak a Földön -, ahol a nagyhatalmaknak konkrét ütközőzónái vannak, vagy lehetnek.

Ilyen például a Hold déli sarkvidékén a Nobile-kráter, ahol a napfény kis beesési szöge miatt vannak folyton napsütötte területek és mellette folyton árnyékban lévők is. Amely részeket állandóan érik a Nap sugarai, azokra lehet energiatermelő napelemeket tenni, viszont a kráterek mélyén víz lehet fagyott állapotban, ezt akarják kideríteni a VIPER holdjáróval és ha tényleg van ott víz, akkor nagyon értékes területté válhat, amely birtoklása roppant fontossá válhat, ezért konfliktusok forrása is lehet a jövőben.

Ez azért veszélyes, mert ez nem áttételes veszélyzóna, hanem a nagyhatalmak közötti közvetlen konfrontáció veszélyét hordozza és a jövőben súlyos konfliktus is keveredhet belőle.

2022. febr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem szabad elfelejteni India és Kína izmozását sem. Kína az elmúlt évtizedekben rendszerszerűen épített gátakat amikkel könnyedén meg tudják fosztani India folyóinak vízellátását ezzel milliókat sodorva az éhezés szélére. Kína véleményem szerint nem áll készen egy komoly háborúra egy fejlett hatalom ellen mint mondjuk az USA. De helyi konfliktusok pl India ellen aki nagyon igyekszik feltörekedni a nagypályások közé. Ez könnyen eszkalálódhat egy világháború szerű helyzet felé.


A tálibokat is érdemes felsorolni mint potenciális hatalom aki destabilizálhatja a régiót és elég USA ellenesek és emellett még őrültek is... ki tudja mikre képesek.


Szóval valahol tőlünk keletre kell keresni itt a gondokat. Az ukrán krízis meg szerintem túl van tolva. Senki nem akar itt európában faszt méregetni olyan szinten hogy abból globális konfliktus legyen. Legalábbis szerény véleményem szerint.

2022. febr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!