Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Ukrajna elleni orosz...

Az Ukrajna elleni orosz invázióban harcolnak orosz sorkatonák is?

Figyelt kérdés
Vagy csak hivatásosok?

2022. febr. 28. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Javarészt sorkatonák, tele a net fiatal 18-19 éves gyerekek szétrobbant testével ahogy katonaruhában vannak.
2022. febr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Inkább sorkatonák.
2022. febr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%

Profi hivatásos katonákat nem fogja az elején bevetni mikor területet vagy városokat ostromolnak, ők későbbre vannak, mikor már tisztogatni kell, taktikai harc lesz.

Most elhullik a feláldozható réteg, a kiskatonák.

2022. febr. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
#3 Elég szomorú gondolatmenet ez.
2022. febr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Természetesen.
2022. febr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Papíron mindenki szerződéses azaz hivatalosan "profi". Gyakorlatilag szerencsétlen 18 éves sorkatonákat belekényszerítettek a szerződés aláírásába. Van aki szinte kiképzést se kapott, elvitték beloruszba gyakorlatra és az ukrán húsdarálóban találta magát. (Legalábbis a hadifogságba esettekkel készített kihalgatások alapján)
2022. febr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kürasszír ***** válasza:
56%

# 6


Bocs, de erősen tévedsz.


Oroszországban ugyanis sorkötelesség van érvényben, azaz minden 18-27 év közötti, egészségügyileg alkalmas férfit 1 éves sorkatonai szolgálatra hívnak be.


Az orosz haderő többsége 1 év gyorstalpalón gyatrán kikepzett, gyenge harcértékű sorkatona, csak kisebb része hivatásos.

2022. febr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

# 7 (6tól) én úgy tudom, hogy habár van sorkatonaság, de a külföldi bevetés feltétele a szerződés. Ez már legalábbis régóta sztenderd procedúra ha jól tudom oroszországban, mert ha nem önkéntesek esnek el egy offenzív háborúban az sokakat feldühít. Ezzel a gyakorlattal ellentétes konkrét információt nem hallottam.


Nem azt tagadom hogy vannak sorkatonák, de úgy tudom hogy akik ukrajnában vannak, azokkal aláiratták a szerződést.

2022. febr. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Is-is, az eddig bevetett erők gerincét eddig a hivatásosak adták, a sorkatonákat még nem küldték nagyobb számban harcba. Egyenlőre az orosz erőknek egyébként is csak a töredéke harcol.
2022. febr. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kürasszír ***** válasza:
76%

# 8 # 9


Az orosz szárazföldi haderő, a szárazföldi hadsereg (Сухопутные войска, Szukoputnyje vojska) és az ejtőernyős csapatok (Воздушно-десантные войска, Vozdusno-deszantnye vojska) összesen 340 000 főből áll.


Az orosz szárazföldi haderő 340 000 katonájából 190 000 fő lett felvonultatva az ukrajnai háborúra, ennek eddig kb. a felét vetették be az oroszok.


Ugyanakkor az orosz elit, hivatásos katonákból álló egységek mellett az ukrajnai háborúban több, döntően sorkatonákból álló orosz katonai egység is harcba lett vetve. Ez kikerülhetetlen, hiszen az orosz haderő nagy többsége sorkatona.


Az ukránok felvételek tanúsága szerint sok 18-19 éves, rosszul képzett és gyengén felszerelt orosz sorkatonát ejtettek fogságba.

2022. márc. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!