Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországon dolgozó oroszok...

Magyarországon dolgozó oroszoknak, be kellett vonulniuk katonának?

Figyelt kérdés
Kb. Fél hónappal ezelőtt egyik, kültéri iszogatásunk alkalmával találkoztunk két orosz sráccal,és bár nem sok időt töltöttünk együtt és a kapcsolatot se tartjuk velük, mégis érdekel ha itt magyarországon dolgoznak, viszont orosz állampolgárok és mindketten elmúltak 18 évesek, akkor nekik be kellett vonulniuk háborúzni, vagy itt maradtak?

2022. febr. 28. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
12%

Értem a kérdésed, de ez esetfüggő.

Szurkolj helyette inkább az ukránoknak.

2022. febr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 én nem állok egyikőjük pártján sem, nyilván rettentően sajnálom az Ukránokat de az orosz katonák sem jókedvükből mennek harcolni, nekik sem lehet könnyű ártatlan embereket megölni, ez nem rajtuk múlik.Csupán érdekel mi lehet a két sráccal ebben a helyzetben
2022. febr. 28. 21:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg még nem fajult el annyira a helyzet, hogy vigyék a hivatásosok mellé A-tól Z-ig a teljes civil lakosságot is... max finoman adagolva majd, aki komolyabb probléma nélkül rávehető. Hogy aztán mi lesz X hét múlva, azt persze senki nem tudja. De jelenleg nemhogy az oroszok, de még az ukránok java is gyakorlatilag otthon ül és több-kevesebb aggodalommal lesi a híradásokban, hogy mi lesz ebből az egész rémálomból. Akiknek vannak ukrán meg orosz ismerőseik, (én így tapasztaltam) jelenleg még gond nélkül netezgetnek egymással. Azt tudom, hogy telerakták a lakást vízzel, gyertyával, lisztel, konzervval... Viszont abban biztos lehetsz, hogy a mai orosz nemzedék nem fog zokszó nélkül tömegesen bevonulni Putyin szavára a vágóhídra, abból azért támadna a кurvaerős katonai hatalomnak némi* belső problémája is az országban, nagyobb, mint az ukránokkal...

*Elég nagy feszültség van már ott a szőnyeg alatt elrejtve, nem véletlenül pattannak ki évről-évre forradalmak a perifériákon, ahogy a háború sem az erőnek, hanem rothadó rendszereknek a kétségbe esett végső megnyilvánulása a mindenféle máz mögött.

2022. febr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg NEM. A már behívott (szolgálatát töltő) de leginkább hivatásosak vannak az offenzív erőkben. Bőven van az oroszoknak tartaléka a jelenleg szolgálatot töltők állományból is. Még annak is csak a töredékét vetették be.
2022. márc. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!