Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy kerültek Magyarországra...

Hogy kerültek Magyarországra a gyrosos gyorsétteremben dolgozó szírek és irakiak?

Figyelt kérdés
Sok gyrososnál megfordultam az évek alatt. Volt, hogy ott ebédeltem, vagy a haverokkal összefutottunk este, kajáltunk meg beszélgettünk. Néha bulizás után is bementünk, ott ittunk, ettünk, beszélgettünk egy kicsit, utána mindenki ment haza. Ez mind Pesten történt, de vannak barátaim, akik vidéki nagyvárosból jöttek, ők azt mondják, hogy ott is vannak hasonló éttermek. Ezeken a helyeken főleg szír meg iraki melósok dolgoznak. Volt, hogy beszéltem velük, mondták, hogy onnan jöttek. Egyik mutatta, hogy a vállánál voltak lövésből származó hegek. Akkor nem kérdeztem meg, hogy ők hogy kerültek Magyarországra. Most meg nem lehet helyben fogyasztani, így nem tudom megkérdezni. Amúgy sokan vannak, szerintem több ezren is lehetnek. Meg az a furcsa, hogy többé-kevésbé beszélnek is magyarul. Valaki tud róluk esetleg valamit? Hogy kerültek ide? Menedékjogot kaptak esetleg? Arra is gondoltam, hogy lehet, hogy csak a médiában mondják, hogy a Fidesz ellenzi a migrációt, közben meg titokban megadja a menekültjogot. De ezt nem tudom biztosan, ez csak egy gondolatmenet. Van valakinek erről valami pontosabb információja?
2021. febr. 9. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen törökök vannak.Ők bevándorlási engedéllyel.

Valszeg a szírek is.Szíria a közel-keleti szemszögből nem számított fejletlen országnak a polgárháború előtt.


De,hogy az irakiak,afgánok hogy, az jó kérdés.

2021. febr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Kopogtattak a határon.
2021. febr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván be lettek engedve.Ha tudnak magyarul akkor rég itt lehetnek
2021. febr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Gyengének bizonyult a Röszkénél felhúzott csibe háló. Kár, hogy többe került mint a kínai Nagy Fal. Pedig utóbbival jobban jártunk volna.
2021. febr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Igazán nem azért a 20 fillérért de ők legalább dolgoznak,ellentétben a családi pótlékos,játékgépbe dobálós fajtával....Ezt igazán nem rosszból mondom
2021. febr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%
A lakosság kb. 2%-a konstansan külföldiekből áll: diákok, családtagok, munkavállalók, esetleg menekültek. Ez így volt húsz éve is.
2021. febr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha vannak nála személyi iratok, tudja igazolni ki ő és honnan jött, akkor lehet kérni Magyarországon is menekült státuszt, tartózkodásit, munkavállalói engedélyt letelepedésit stb. Így lesz legális bevándorló és dolgozhat a giroszosnál vagy ahol akar. Ha minden irat nélkül jössz át a határon, akkor fordítanak vissza, mert bemondásra akárki lehet szír menekült aki szírnek néz ki.
2021. febr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Idejöttek. De még ők a jó eset mert finom a kajájuk, úgyhogy jó hogy itt vannak.
2021. febr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Veszprémben is vannak páran. A bevásárlóközpontnál szinte mindig látok egy burkás nőt. Nem tudom hogy kerültek ide, engem nem zavar.
2021. febr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!