Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Valaki megtudja mondani,hogy...

Valaki megtudja mondani,hogy hol lehet jelentkezi önkéntes katonának Ukrajnában?

Figyelt kérdés

Szeretnék jelentkezni önkéntes katonának Ukrajnába,hogy segíthessek. Azt tudom,hogy NATO katonák nem vehetnek részt de önkéntesek igen. Biztos valaki majd mondja,hogy csak álmodozok vagy,hogy a hazámat védjem ne Ukrajnát bla bla bla...

De Ukrajnában is vannak magyarok akik a véreink. Ha Oroszország elfoglalja Ukrajnát akkor már ott lesznek a határainknál és bármikor támadhatnak minket is.. Tudom,hogy NATO vagyunk de bármi lehetséges. Tehát én azt vallom,hogy most állítsuk meg az Oroszokat és ne akkor mikor már Magyarország szomszédos országa lesz.


Már nézegettem pár oldalt de sehol sem találtam.Biztos van olyan gyűjtőpont ahova lehet menni és onnan visznek át Ukrajnába. 23 éves vagyok. (Nem CODozni akarok menni)



2022. márc. 3. 18:09
A kérdező szavazást indított:
Segítsek
Haljanak meg
Ne segítsek
26 szavazat
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
5%
Kérdezd az orosz konzulátust, követséget, de nem hiszem, hogy lehet. Ott profi katonák vannak.
2022. márc. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
90%
A Magyar Honvédségnél érdeklődj, vagy a helyi toborzó irodában. Ők tudnak segíteni
2022. márc. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
85%
A nagykövetséghez fordulj
2022. márc. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
75%
Az Ukrán nagykövetségen kell jelentkezz, ott elmondanak neked mindent ezzel kapcsolatban. Ami fontos, hogy minimum angolul kell beszélj, de az Ukrán/Orosz még jobb.
2022. márc. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
27%
Hadd jöjjenek csak az oroszok Kárpátaljára! Ukrajna elnyomott nemzetiségei legalább kiszakadhatnak onnan és a magyarok lakta területek is visszatérhetnek az anyaországhoz.
2022. márc. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

A genfi egyezmény a katonákat védi (feltételezve, hogy be is tartják azt), felfegyverkezett civileket nem véd semmilyen egyezmény, őket kezelhetik egyszerű terroristaként is.

Ezek után, akinek van kedve önkéntesen kommandózni Ukrajnában, megteheti, de mivel hivatalos alakulatokról van szó, ezért nem is érdemes a honvédségnél érdeklődni, nem véletlenül nem találni semmi információt.

Kijevben a napokban kiosztottak több ezer lőfegyvert civileknek, mindenféle adategyeztetés nélkül (aki oda ment, adtak neki fegyvert), kb úgy működhet a külföldi önkéntesek felfegyverezése is.

2022. márc. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
90%

#5

Miből gondolod, hogy orosz jelenlét esetén visszakerül Kárpátalja? Miért állna az oroszok érdekében?

2022. márc. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
17%
Visszakerülhet Kárpátalja, mert Putyin megmondta, hogy Ukrajna csak egy bolsevik kreálmány és nincs joga bitorolni olyan földeket, ahol nem ukránok laknak.
2022. márc. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%
Magyar állampolgárként bűncselekményt követsz el, ha önkényesen Ukrajnába mész harcolni. Hivatalos segítséget ez ügyben ne várj.
2022. márc. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
82%

"Ha Oroszország elfoglalja Ukrajnát akkor már ott lesznek a határainknál és bármikor támadhatnak minket is."


És nem lenne logikusabb a saját hazádat védeni, akkor amikor éppen megtámadnak? Vagy neked Ukrajna a hazád? Az ukrán emberek érted, mint magyar civilért, megtennék ugyanezt? Gondolkozz!


Volt katonai kiképzésed, vagy csak tölteléknek mennél a propaganda videókhoz, amit civilek hulláiról töltenek fel?

2022. márc. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!