Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországon mennyi idő egy...

Magyarországon mennyi idő egy katona minőségi kiképzése, illetve normális körülmények között mennyi idő lenne ugyanezt abszolválni?

Figyelt kérdés
2022. márc. 3. 20:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

2 év.


De 2 hét alatt a legfontosabb alapokat a golyó fogó minőséghez megtanítják (jobbra át,balra át nélkül lőni és robbantani,bele találni a bakancsba az ágyról ébresztőkor,eltalálni a csészét hugyozáskor,stb...).


Cél a tábla alsó széle közepe,vagy amit éppen mondanak...:)

2022. márc. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És melyik ér többet, 100 golyófogó, vagy 50 olyan, aki a 2 évet elvégezte?
2022. márc. 3. 20:58
 3/14 anonim ***** válasza:

100 golyófogó egyenértékű 3-5 szakképzettel.

De lehet túlértékeltem a gyorsan képzetteket.

Egy jól bujkáló és taktikázó harcedzett mesterlövész egyedül leszedi mind a 100-at.

2022. márc. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3.: "De lehet túlértékeltem a gyorsan képzetteket."


Nem baj, szubjektív vélemény. Amúgy mire alapozod, ha megkérdezhetem?


"Egy jól bujkáló és taktikázó harcedzett mesterlövész egyedül leszedi mind a 100-at."


De erre 100 szakképzettből 1 alkalmas :D


Maradjunk az eredeti témánál. Szóval golyófogó tudja ugyanazokat az alapokat, mint a szakképzettek, ugye? Hasonlóra gondolok, mint egy friss jogsis vs autóversenyző. Mindkettő tud sebességet váltani, és rendelkezésükre áll minden tudás. Tehát mi az a plusz, amitől ennyivel többet ér egy szakképzett? Ezt ugye két év?

2022. márc. 3. 21:09
 5/14 anonim ***** válasza:

"Nem baj, szubjektív vélemény. Amúgy mire alapozod, ha megkérdezhetem?"


Onnan,hogy voltam katona.


Láttam (erős túlzás,mert pont hogy nem láttam) mit művelnek a hivatásos lövészek,főleg ha teljes álcával közlekedtek.

Az egész századunkat leszedték volna úgy,hogy szinte azt se tudtuk volna hányan vannak,vagy merről lőnek (csak be tudtuk volna saccolni az irányt).

2022. márc. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

6 hét az alapkiképzés, de mint a neve is mutatja ott csak az alapokat tanulod meg. Ahhoz hogy profi legyél az adott területen min. 1-2 év, a folyamatos gyakorlás, képzés, hadgyakorlatokon elsajátított tapasztalatok mellett fejben is meg kell érni hozzá.

Ha nem is annyira durvák az arányok mint az #5-ös írt, de sorozott állomány vs. hivatásos, képzett állomány esetében ugyanolyan fegyverzet mellett olyan 20:1 veszteségaránnyal nyugodtan lehet számolni. Jobb fegyverzet esetén ez a szám csak növekszik még aszimmetrikus háborúban is, kb. 50:1 veszteségarányra (Vietnamban ekkora volt a veszteségarány, pedig ott gyakorlatilag mindenhol tagolt volt a terep - sűrű dzsungel - és az aszimmetrikus háború klasszikus szabályai szerint vívták).

2022. márc. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, "itt süsd el, így cserélj tárat, nesze itt a fegyver" alapon, 1-2 nap (vagy annyi sem) idő alatt kiképzett civilek vs. regurális haderő esetében inkább már 100:1 a veszteségarány, vagy még magasabb.
2022. márc. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

" Ahhoz hogy profi legyél az adott területen min. 1-2 év"


Tehát a honvédség 2 éves kiképzését profi kiképzéssel 1 év alatt is abszolválni lehet? Az idegenlégióban hogy lehet csak 4 hónap? Tudtommal az sokkal nívósabb kiképzést ad.


Régebben azt olvastam, hogy a tálibokkal szemben 10:1 volt a veszteség arány az amerikaiak részére. Ennyire pengék a tálibok? Pedig a legtöbb helyen gúnyolják őket. Fel is tettek róluk egy videót, amiben a négyütemű fekvőtámasz igencsak nagy gondokat okozott nekik. Mármint a végrehajtás.


Egyébként a "golyófogók" részére nincs olyan szerepkör, amire hatékonyak lehetnének? Csak egy példa, beteszik őket egy lakás 10-edik emeletére, aztán várjanak az ellenségre és lőjjenek. Vagy akár egy nlaw kezelése. Azt írják róla, hogy faék egyszerű. Rejtőzködhetnének valami jó búvóhelyen, és amikor jön a tank, kilőni. Kb. 500 méterig hatásos, talán a fele távról az újonc civilek is jók lennének. '56-ban nálunk molotov koktéllal okoztak nagy veszteségeket a forradalmárok.

2022. márc. 3. 22:59
 9/14 A kérdező kommentje:

"sorozott állomány vs. hivatásos"


Egyébként itt mire gondolsz pontosan? A régi idők 2 éves kiképzésére, vagy a 6 hetes alapkiképzésen átesettekre?

2022. márc. 3. 23:03
 10/14 anonim ***** válasza:

A régi idők 2 éve egyenértékű a végén csak 6 hónapra redukálódott sorállomány idővel.


Az alapkiképzést követően egy értelmetlen szolgálat-pihenő tikk-takkal telt csak az idő,némi hadgyakkal megszakítva.


Mindegy hogy 6 hónapig vagy 2-3 évig tartott az egész.


Alap fegyver használati tudást 1 hét alatt lezavarták.


A legtöbb időt az alaki foglalkozás,a kajálda előtti helyben topi és a gyalásóval gazolás vette el...

2022. márc. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!