Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Háború esetén HA besoroznának...

Háború esetén HA besoroznának és azt megtagadnám, mi lenne a következménye?

Figyelt kérdés

Háború esetén ha jól tudom, minden 18-50 (vagy 60?) éves férfit besoroznak. Ilyen esetben - ha nem sikerülne kimenekülni az országból - megtagadhatom a FEGYVERES szolgálatot? Azaz részt vennék a háborúban, de nem fegyveresként (golyófogó nem szívesen lennék), hanem mondjuk polgári szolgálat vagy hasonló.


Jelenleg Ausztriában élek. Ausztria nem NATO tag. Háború esetén ha maradok Ausztriában, akkor utánam jönnek vagy Ausztria kiadna engem? Gondolom a távollétemben elítélnének.



2022. márc. 12. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Megölnek
2022. márc. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
Hadbíróság, ahol nem cicóznak. Hadi állapot esetén sokkal szigorúbbak a büntetések, akár halál is lehet.
2022. márc. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%
Gyolyó
2022. márc. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
*golyó
2022. márc. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Nem egyértelmű a kérdés. Ha külföldön vagy, és itthon soroznának, max nem találnak és nem jössz haza egy darabig, onnan nem fognak a sógorok hazazavarni.

Ha gond lenne, kisebb bajuk is nagyobb lesz, hogy téged kajtassanak.

Arra majd figyelni kell a balhé után, hogy hazajöhetsz-e büntetés nélkül.

Ilyen nagyobb mértékű sorozásra akkor kell számítani, ha esetleg megtámadnák az országot, egyéb esetben viszont nem. De ilyen nem lesz, ebben biztos vagyok.

2022. márc. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

" Hadbíróság, ahol nem cicóznak. Hadi állapot esetén sokkal szigorúbbak a büntetések, akár halál is lehet. "


Komolyan mindenki ezt a f*szságot tolja??? NINCSEN halálbüntetés, hadiállapot esetén sem! 5-15 év szabadságvesztés van. Továbbá, meg lehet tagadni a fegyveres szolgálatot lelkiismereti/pszichés/vallási okokra hivatkozva. Ilyenkor legfeljebb nem harcoló alakulatba kerülsz, hanem mondjuk hadtápos leszel, vagy tábori kórház...stb. Ha van vendéglátóipari vagy élelmiszeripari végzettséged (pl: szakács, pék, hentes...stb.) akkor tábori konyhára is kerülhetsz. Ha autószerelő, gépész..stb vagy, akkor műszaki egységhez is betehetnek.

Meg az sem igaz, hogy elég ha meg van az embernek mindkét keze és lába, és akkor a kéthetes "hogyan legyél 5 percig golyófogó" -képzés után mindenkit a frontvonalra küldenek rambózni.

2022. márc. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok, kikerestem neked, érdemes a hivatkozásokra is kattintani:


[link]

2022. márc. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!