Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen anyagból van a magyar...

Milyen anyagból van a magyar katonai hadsereg egyenruhája (például a zubbony vagy a nadrág? Illvetve milyen katonai ruha mintázatok és színek vannak?

Figyelt kérdés
2010. szept. 13. 20:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Ilyen minták voltak a Néphadseregnél, Honvédségnél:


[link]

[link] (tekerj le Hungaryhoz)

2010. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
A zubbonyomra és a nadrágomra az van írva, hogy 100% pamut.
2010. szept. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
"magyar katonai hadsereg" :D:D:D:D
2010. szept. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok katona sem fogja megtudni ezt, - mert nem lehet kapni átlagos termetű katonára egyenruhát.

Társasági öltöny? -Felejtsd el!...

-Szabóságon is "platina-árban"...

Társasági cipő - férfinak? 39-es, vagy 46-os... -Az egyikből "szandált" tudok szerkeszteni, a másikat meg "felhúrozni", - és felhangolni...

-Gyakorló? -Rajta van az utcai építőmunkásokon... Felejtsd el!


"Öntöttvas Miki egeret" előbb kapsz a ruházati ellátó pontokon, mint -"egy szuszra"- egy komplett, szabályos öltönyt, hétköznapi ruhát.


A társasági öltönyt "csavaronként" kell összeraknia a szabónak, de még "alkatrészt" sem kapsz simán hozzá, - én több héten keresztül futkároztam utána, és NINCS.

Kettőféle (!) paroliból próbálok meg egyet "összetákoltatni" csóró szabóval...


Esővédő köpeny? XXL-es, - a "bokámig" ér, pedig átlagos termetű vagyok. -Az ami régóta meg van, meg már "füstszűrős", befolyik rajta keresztül a víz, mintha nem is lenne rajtam...



Hogy választ is kapj:

Alaphelyzetben tűzálló, jól szellőző, strapabíró anyagokból készítik a katonai egyenruhákat, - sok cégnél üzleti titok, hogy mit használnak fel erre a célra.

2010. szept. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan olyan szarból mint akik felveszik!
2010. szept. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

"Ugyan olyan szarból mint akik felveszik!"



Kemény ember vagy öcsém!

2010. szept. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szeptember 14. - 22:07 -kor beküldött "hozzászólónak".


Színvonalas "hozzászólásodból" alapos okom van azt feltételezni, hogy Te nem szívesen gyakorolnád ezt a hivatást, - ami önmagában nem is lenne baj, hiszen különbözőek vagyunk, mi, emberek.


Mindezekkel szemben valakinek ezt a "munkát" is el kell végeznie, és örülj annak, hogy nem sorkatonaként kell időközönként bevonulnod továbbképzésre és csinálni azt, amit megcsinálnak helyetted is ezek az emberek, - becsülhetnéd egy kicsivel többre őket, - ők sem minősítenek Téged, amikor neked, vagy hozzátartozódnak védik a javait az árvizekkor a gátakon.


Ha nehezedre esik normálisan szólni másokhoz, akkor maradj a báboknál, - nem kötelező mindenhez "hozzászólnod"!

2010. szept. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat azoknak, akik megfelelő választ adtak a kérdésemre.
2010. szept. 20. 16:00
 9/14 anonim ***** válasza:
27%

" A SZÍNVONALAS HOZZÁ SZÓLÓ"

Annyi szházival nem találkoztam életem folyamán,mint a sorkatonai szolgálatom alatt!!!

2010. szept. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

válasz írója 44%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:03


Az, hogy a Te életed nem sikerül, nem biztos, hogy más ember hibája. Vannak a katonák között is olyanok, akik kiverik a biztosítékot egy átlagos embernél, de ez nem lehet ok arra, hogy így általánosíts.

Én is voltam sorkatona és mégsem kiabálok - névtelenül - kígyót-békát az akkori parancsnokaimra.

Voltak számomra is kellemetlen vonzatai a sorkatonai szolgálatnak, mégis itt vagyok, - és lényegesen szilárdabb jellemmel bírok, mint sok mostani fiatal, akit látsz az utcán "csúszni-mászni", mert attól is "fáradt", hogy élnie kell...

Igaz, vannak olyanok is, akiknek inkább rontott az egyéniségén a sorkatonai szolgálat, - egyáltalán nem biztos, hogy a parancsnokaidban volt a hiba.


Te nem valósítottál meg - nagy bizonyossággal - semmilyen poént a katona társaiddal, nem kötöttél senkivel - lehet, hogy életre szóló - barátságot, nem tanultál senkitől semmit, csak "kilóra" voltál ott. (?)

-Így létezni tényleg nem felemelő, de ez Téged minősít, - nem a környezetedet...

Vagy azért vagy ilyen "dühös" az akkori parancsnokaidra, mert nem tudtál "pénzt csinálni" a zavarosban...

Te problémád - marad, míg élsz, - de ez nem lehet ok a mocskolódásra.

2010. szept. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!