Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az emberek miért félnek...

Az emberek miért félnek jobban a háborútól mint a munkanélküliségtől?

Figyelt kérdés

[link]


Békeidőben simán előfordul, hogy több ember hal meg a munkanélküliség/rossz gazdasági helyzet miatt.


Nincs pénze lakhatásra, étkezésre, mert elveszíti a munkahelyét. Utcára kerül és lassú, nagy szenvedéseket követően meghal.

Nincs pénze gyógyszerre és iszonyatos szenvedések után meghal.


Míg a háborúban egy golyó, rakéta pillanat alatt megöli és nem szenved hosszú hónapokon/éveken át, mint egy létminimum alatt élő ember.

Sőt, fegyver megragadásával még kezébe is veheti a sorsát (lásd ukrán önkéntesek, akik nem várták a sült galambot míg porig bombázzák őket, hanem mai napig irtják a ruszkikat).


Szóval a logikát nem értem abban, hogy egy háború miért rosszabb az egyén számára, mint egy gazdasági válság miatti (vagy nem is feltétlen szükséges az) állásvesztés/munkanélküliség?



2022. ápr. 10. 17:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Mindenkinek a saját baja a legnagyobb. Egy háborúban nyilván, ha épp eltalálják az embert, vagy megerőszakolják, meggyilkolják, hetekig éhezik, stb., akkor nagyon rosszul jár, szenved.

De egy hajléktalan is nagyon szenved. Megfagyhat az utcán, őt is megerőszakolhatják, megölhetik, éhezik, a betegségeit se tudja megfelelően kezeltetni.

Nem lehet általánosságban kijelenteni, hogy"az emberek" melyiktől félnek jobban. A munkanélküliség azoknak veszélyes, akik tartalékok, vagyon, család, társ, barátok nélkül, betegen kerülnek bele. Nem csodálom, hogy ők úgy félnek tőle, mint más a háborútól, mert ha nincs esélyük gyorsan más munkát találni, akkor lassan, de biztosan vagy elvesztenek mindent és hajléktalanná válnak, vagy rossz útra térnek (sokan elkezdenek bűnözni, a nők egy része prosti lesz). Békeidőben a lehető legrosszabb sors a hajléktalanság szerintem.

Egy háborúban sincs konstans bombázás, front, stb. Nyilván veszélyesebb az élet, mint békében, de vannak olyan országrészek, ahol kevésbé érintettek. Országon belül se ritka, hogy elmenekülnek. Ha meg valakinek pont a lakását lerakétázták, ilyen-olyan segélyekből gyorsabban lesz lakása, vagy újjáépítik, mint egy békeidőben hajléktalanná váltnak. Utóbbiak nagy része sose kerül ki a helyzetéből és maximum egy hajléktalanszállóra juthat be, ahonnan nappal ki is teszik.

Nagyon mélyen együttérzek a háborúban szenvedő, meghaló, stb. emberekkel, mielőtt bárki félreértené az írásomat. Csak egy hajléktalan helyzete szerintem egyáltalán nem jobb és megértem azt is, aki ettől jobban fél, mint egy háborútól.

2023. dec. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!