Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Oroszországnak hány darab...

Oroszországnak hány darab hadrafogható (4+/4++/5 generációs) harci gépe van?

Figyelt kérdés
A feújítás nélküli SU-27 és Mig-29-eseket ne vegyük ide mert azok kb. annyit érnek a NATO F-15/16/18/22/35, Eurofighter, Rafal, Gripen-ekell szemben mint 1999-be Jugoszláviába értek, tehát semmit. Főleg az elavult radar és fedélzeti elektronikájuk miatt. (Szeintem még egy AIM-120-al felszerelt Magyar Gripen-nek sem jelentnének problémát, egy-egy elleni küzdelemben.)

2022. ápr. 29. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem sok, pár darab nodernizált van a fenti típusokból, 1-2 prototípus a Szu-57-ből és nagyjából kifújt.
2022. ápr. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Rendszerbe integrált (bevethető) 5. generációs kb. 0, repképes prototípusaik vannak amikkel folynak a tesztek.

Korszerűsített 4. generációsból a pontos számot a nyugati hírszerzés is szeretné tudni 😂 Nagyjából 800-1200 közé teszik a számukat, ami valamilyen szinten már korszerűsítésre került. A korszerűsítési csomag nem homogén, sok gép nem a teljeset kapta meg csak annak egy részét.

2022. ápr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
800-1200 helyett én olyen 80-120-at asscoltam volna. A wikipédián lévő adatok inkább ahhoz vannak közel. Igazából azt nem értem ha van nekik elég korszerű gépük, akkor Ukrajnában miért nem villant a haderejük? /persze tudom hogy a légierő csak egy fegyvernem a sok közül/
2022. ápr. 29. 16:43
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Azért mert ezek az eszközök nagyon drágák. Oroszországban 100 millió dollár egy vadászgépért az sok (Ugye a Szu-35S-re gondolok most). Ezek nagy kiadások és nem lenne nekik bölcs ha szétlövetnék egy részét a modern fegyvereiknek Ukrajna ellen
2022. ápr. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"agyjából 800-1200 közé teszik a számukat, ami valamilyen szinten már korszerűsítésre került."


Nincs is ennyi vadászgépük összesen :D


Én a kétszázvalahány körüli Szu-30/Szu-35-öt és a Szu-34-eket mondanám "hadrafogható és veszélyes" gépnek, a többi az nagyjából csak dísz. :D


"Ukrajnában miért nem villant a haderejük?"


Mert korszerű fegyver állítólag nincs és a komoly harcértékű gépek nagyobb része a balti/észak-nyugati és távolkeleti régióban van.

2022. ápr. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Su-27M: 12 Su-35S: 142

Ezek a hivatalosan legyártott darabszámok. Mind a kettő 4+ generációs, de pl. fegyverzetben az R-77 nem üti meg hasonló kategóriájú AIM-120C szintjét (tehát pont a lényeg)


Su-57: 57 db

Tavaly év végén 2024-re jósolták a leghamarabbi hadrafoghatóság dátumát, ami a háború miatt alighanem felgyorsulhat, de nem igazán látni így sem Ukrajna egén a típusból. A fegyverzet integrálása éveken át tart minden modern, új típushoz.

Magát a típust egyébként elég sok kritika érte, a repülőgép belső rendszerei 30 évvel ezelőtti műszaki színvonalon vannak állítólag.


Su-75: még erősen fejlesztési fázisban van, talán pár prototípus létezik

2022. ápr. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Magát a típust egyébként elég sok kritika érte, a repülőgép belső rendszerei 30 évvel ezelőtti műszaki színvonalon vannak állítólag."


A külső rendszerei is :D

2022. ápr. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Úgy hallottam kb a Super Hornet elektronikai színtje, de az F-22, F-35-t nem éri el


Akkor gond egy szál se, a Lengyeleket meg a Románokat úgyis előbb támadják meg, mint a Magyarokat, nekik vannak jólfelszetelt F-16-osaik, asszem blok 52-es is, azok meg jócskán feltartóztatják őket

2022. ápr. 29. 20:03
 9/14 anonim ***** válasza:
Remélem fogytán vannak
2022. ápr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Úgy hallottam kb a Super Hornet elektronikai színtje, de az F-22, F-35-t nem éri el"


Miben vagy hogy nem éri el?


"Akkor gond egy szál se, a Lengyeleket meg a Románokat úgyis előbb támadják meg, mint a Magyarokat"


Románia és Lengyelország fölött folyamatosan köröz egy AWACS és folyamatosan fent vannak a vadászgépek. Már az előtt reagálni tudnak, hogy az oroszok megpróbálkoznának egy támadással :D

2022. ápr. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!