Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Oroszországnak hány darab...

Oroszországnak hány darab hadrafogható (4+/4++/5 generációs) harci gépe van?

Figyelt kérdés
A feújítás nélküli SU-27 és Mig-29-eseket ne vegyük ide mert azok kb. annyit érnek a NATO F-15/16/18/22/35, Eurofighter, Rafal, Gripen-ekell szemben mint 1999-be Jugoszláviába értek, tehát semmit. Főleg az elavult radar és fedélzeti elektronikájuk miatt. (Szeintem még egy AIM-120-al felszerelt Magyar Gripen-nek sem jelentnének problémát, egy-egy elleni küzdelemben.)

2022. ápr. 29. 15:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Gondolom radar hatótáv/ érzékenység, tűzvezető rendszer, elektronikai ravarásvédelem, besugárzásjelző, fedélzeti műszerek szinvonala, öndignosztika, kommunikációs és adatátviteli berendezések, infraérzékelők
2022. ápr. 29. 20:15
 12/14 anonim ***** válasza:

Most őszintén, hány jó nevű orosz elektronikai gyártót tudnál felsorolni?

Na és amerikait?


Ez nem véletlen.

2022. ápr. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Most már én is azt mondom hogy remélem egy nagy kalap szar az egész.


Viszont tavaly Kecskeméten a repülőműszakiakal beszélgettem a SU-57-ről kérdeztem hogy igaz-e hogy max a Superhornet színvonala, mire ők hogy az oroszoknak titokba olyan cuccaik vannak hogy még... csak nagyon zárt az orosz katonai világ, alig lehet valamit tudni róla, az amerikaiak is rettegnek tőlük... szóval a rep műszakiak az orosz technikától majd elmentek


A másik verzió amit valahol hallotam hogy Francia Thaless avionikai cuccok vannak bent, amit a rep műszakis urak szintén lehetetlennek mondtak, mert hogy az orosz tud magának fejleszteni...

2022. ápr. 29. 20:37
 14/14 anonim ***** válasza:

"Gondolom radar hatótáv/ érzékenység, tűzvezető rendszer, elektronikai ravarásvédelem, besugárzásjelző, fedélzeti műszerek szinvonala, öndignosztika, kommunikációs és adatátviteli berendezések, infraérzékelők"


Ezeknek valahol egy szinten kell lenniük, mivel kb egy érában készültek. Sőt nem tartom kizártnak, hogy a SuperHornet képességei néhány esetben jobbak, mivel ez erősen többfunkciós gép az F22 meg leginkább elfogóvadász.


Azt azért érdemes észben tartani, hogy az amerikaiak régóta átálltak arra hogy valami szabványos CAN-bus-t használnak a gépekben így szinte az összes gépük elektronikája moduláris és fejleszthető/csereberélhető ( ésszerű keretek között ). Ez azért nagyban megkönnyíti a modernizációt és egységesítést/fejleszthetőséget :D


"Viszont tavaly Kecskeméten a repülőműszakiakal beszélgettem a SU-57-ről kérdeztem hogy igaz-e hogy max a Superhornet színvonala, mire ők hogy az oroszoknak titokba olyan cuccaik vannak hogy még"


És ő ezt ugyan honnan a büdös pitsából tudná? :D


Nekem ez a kedvenc képem a Szu-57-ről:

[link]


Az orosz elektronika meg hát...

Anno a MiG-29SMT intel486dx processzorokat kapott, mert ez volt olcsón. Ja, meg mert nem volt semmilyen military-grade processzoruk ami teljesítményben ennek a töredékét elérte volna. A Fobosz-Grunt űrszonda is azért landolt a Mars helyett az óceánban, mert úgy gondolták nem kell abba space-grade elektronika, jó lesz az olcsó polgári..


Ahogy írta a #12: amerikai mikroelektronikai gyártókkal Dunát lehetne rekeszteni, orosszal meg.. Ilyen téren szerintem Kína az akit igazán komolyan kell venni, mert ott van alapanyag, gyártókapacitás és fejlesztés is. Oké, polgári mikroelektronika fejlesztésében nincsenek az élvonalban de ez nem feltétlen nagy para. Az F22 is 20 éves kontrukció, az abban lévő "hardver" már 20 éves és akkor sem az volt az informatika csúcsa ( a military- és space-grade cuccok sosem a legmodernebbek). Ha valami módon Kína megoldotta a J-20 elektronikáját 5-10 éves teljesítményű processzorokkal és ügyesen másolták az amerikai gépek "hálózati topológiáját" akkor az már lehet veszélyes :D

2022. ápr. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!