Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Gyerekkori álmom hogy csatlako...

Gyerekkori álmom hogy csatlakozhassak a katonasághoz:) És épp a britt katonaságon gondolkodom. Van rá esély hogy csatlakozhatok?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a kérdésem hogy én mint magyar állampolgár csatlakozhatok-e a britt katonasághoz anélkül hogy 5 évig ott kelljen élnem.

Ott elfogadják ha van zöldkártyám?

Illetve teljes jogu kadétként kezdenék mint a többi újonc?



2022. máj. 16. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"britt"

Le sem tudod írni hiba nélkül... Dover fehér szikláiról a Csatornába fognak lőni.


Itt vannak a feltételek:

[link]

Van angol, vagy ír állampogárságod?

2022. máj. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Miértnem jelentkezel itthon a honvédséghez?
2022. máj. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze és egyből a SAS-hoz akarsz kerülni nem? 😂

Kizárólag GB állampolgárt vesznek fel - igen alapos fizikai, pszichológiai és külföldön született esetében nemzetbiztonsági ellenőrzést követően. Szóval először oda kellene menned, elvenni egy brit csajt hogy állampolgárságot szerezz.

2022. máj. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ķöszi a választ első kommentelő!

És azt is hogy kijavítottál mostmár tudom hogy Brit és nem Britt. Nem nyilván nincs sem Ír sem pedig angol állampolgárságom.

Épp ezért tettem fel a kérdést hogy zöldkártyával lehetséges e a csatlakozás. És igen talán lefognak lőni dehát ezt a kockázatot be kell vállalnia minden katonának nincs igazam?:)

2022. máj. 17. 01:22
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ második kommentelő!

Igazábol nagyon szivesen csatlakoznék a magyar honvédséghez is de mivel a barátnőm Angliában él ezért szivesebben csatlakoznék a Brit katonasághoz, igen így is sokat lennénk távol hiszen maga a training 6 hónap ha jól tudom de legalább nem kéne minden egyes alkalommal repulőre szállnom amikor kimenőt kapok.

2022. máj. 17. 01:32
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ harmadik kommentelő! Nos kadétként képzeltem el magam de azért az SAS semme lenne rossz😅.

És igen azt is figyelembe vettem hogy a fizikai erőlét sem hátrány. Ami pedig a Brit csajt illeti a barátnőm Angliában él szóval nem elképzelhetetlen. Nemtudom mennyire értesz hozzá de tegyük fel elveszem a barátnőmet mennyi időn belül lennék hivatalosan is brit állampolgár? A választ előre is köszi!

2022. máj. 17. 01:43
 7/11 anonim ***** válasza:

"És igen talán lefognak lőni dehát ezt a kockázatot be kell vállalnia minden katonának nincs igazam?:)"

Úgy értettem, hogy amiatt fognak belelőni a tengerbe mert britttttnek írtad a britet... Mindegy.


Ha nem akarsz a Magyar Népha... szóval nem akarsz kis hazánkban katona lenni, akkor ott a francia idegenlégió

Itt vannak a jelentkezés feltételei:

[link]

Eszed megvan hozzá, szíved a helyén, mi kell még?

2022. máj. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Komoly feltételei vannak az állampolgátság megszerzésének.


"a Brit csajt illeti a barátnőm Angliában él"

Na de hogyan? Állampolgár? Vagy csak bevándorló?


[link]


Állampolgárság házassággal

Azok sem lesznek automatikusan angol állampolgárok, akiknek a házastársuk angol. Ebben az esetben a következő feltételeknek kell megfelelned, hogy angol állampolgár lehess:


3 éve kell élned az Egyesült Királyságban.

Ez idő alatt legfeljebb 270 napot tölthettél az Egyesült Királyságon kívül ebben a három évben.

Legfeljebb 90 napot tartózkodhattál az Egyesült Királyságon kívül az elmúlt 12 hónapban.

Letelepedett státusz szükséges hozzá.

Minimum 18 éves kell, hogy legyél.

“Józan ész és jó jellem” nélkülözhetetlen.

Sikeres honosítási teszttel kell rendelkezz.

Megfelelj a nyelvi feltételeknek.

Ez alól csak azok a kivételek, akiknek a házastársa vagy élettársa külföldön dolgozik az Egyesült Királyság kormányának vagy a kormányhoz szorosan kötődő szervezetnek.

2022. máj. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Van egy rokon srác, szóval kicsit van fogalmam a témáról. Ő már 14 éve Angliában él, és már brit állampolgár, angolul perfekt (illetve kettős állampolgár, brit és magyar).

Lényeg, hogy a Royal Navy-hoz akart bejutni, komolyan készült, edzett, és 18 évesen jelentkezett, fizikát és matekot írtak meg valami pszichológiai tesztet, megfelelt, aztán futás, fekvőtámasz, itt is teljesítette az elvártat. Végül egy banánhéjon csúszott el, ekcémás folt volt a kezén, véglegesen elutasították, szóval ilyen is lehet.

2022. máj. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ ismét 7. Kommentelő!😁 Nyugi már megtanultam a leckét Brit és nem pedig Britt. És hidd el én lennék a legboldogabb ha Magyarországban szolgálhatnék, de a "Brit csaj" terapeuta szeretne lenni és igen tudom "Dehát MO-n is dolgozhatna biztos csak nem szeret ezért nem megy oda" de nem rángathatom ide és mondani neki hogy tessék ez a Magyar nyelv tanuld meg van rá pár hónapod mielött csatlakozok a katonasághoz hisz te is tudod a Magyar az egyik legnehezebb nyelv.
2022. máj. 17. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!