Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy tartalékos katona mit csinál?

Egy tartalékos katona mit csinál?

Figyelt kérdés
Gondolkozok már egy ideje, hogy jelentkezem. Egyetemista vagyok, mennyire fér el a kettő egymás mellett?

2022. máj. 24. 21:35
1 2
 1/11 Páncélos szúnyog ***** válasza:
81%
Otthon ül általában, de ha mégse akkor általában hordja a vizet és az ételt a katonáknak. A konyhában is megtalálható. Takarít, összeszedi a puskaport, motivációs beszédeket tart az öltözőben. Változatos feladatok, sosem unja meg az ember.
2022. máj. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Engem leginkább a műszaki, sebesült-ellátási, konyhai feladatok érdekelnének, a lövöldözés kevéssé, a motivációs beszédek pedig egyáltalán nem, főleg nem öltözőkben.
2022. máj. 24. 21:58
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Maradj az egyetemnél.
2022. máj. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Végigcsinálja a kiképzést majd szépen hazamegy élni az életét, dolgozni stb. időnként pedig behívják az ismereteket frissíteni, szinten tartani. Azért vagy tartalékos mert tartalékban vagy, nem pedig aktív állandó állományban. Az adott feladatkörhöz (pl. gépesített lövész) illeszkedő kiképzést kapsz, nem pedig lótifuti feladatra hívnak be.
2022. máj. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mitől függ, hogy milyen feladatkörre képeznek ki?
2022. máj. 25. 21:04
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 nagy mértékben attól hogy mire vagy alkalmas a civil végzettséged, képességeid alapján. Pl. orvosként nyilvánvalóan nem szimpla lövésznek fognak kiképezni (de az alapkiképzés része ugyanaz).
2022. máj. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Nekem semmilyen végzettségem sincs érettségin kívül, de fizikusnak fogok tanulni szeptembertől.
2022. máj. 25. 21:20
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 első körben akkor lövész, a többi elválik hogy fizikán belül mire specializálod magad, pl. átkonvertálható-e valamilyen műszaki feladatkörre a honvédségen belül
2022. máj. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8 Most nézem, hogy lövész nem lehetek, mert rossz a szemem.

Egyébként villamosmérnökiről megyek át fizikusnak, ott pedig alkalmazott fizikusi irányba fogok menni.

2022. máj. 25. 21:49
 10/11 anonim válasza:
100%
Tartalékosoknak nincs olyan komoly egészségügyi vizsgálat, mint a szerződéses állomány esetében. Hogyha lőfegyver tartására egészségileg, pszichológiailag alkalmas vagy, akkor fölvesznek (az ÖMT kivételével, ott ez komolyabb). Én is lövész vagyok (egyéb végzettség hiányában), pedig ilyen látással szerződéses állományba irodistának se vennének föl.
2022. máj. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!